Ситуація в зоні АТО: оперативне зведення Військової ради «Народного фронту» від 3 жовтня
п’ятниця, 3 жовтня 2014, 03:00

За інформацією Військової ради «Народного фронту», керівництво терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» намагається вирішити проблему забезпечення бойових дій у зимовий період, вимагаючи від російського командування постачання відповідних ресурсів. За нашою інформацією, командири загонів бойовиків «ЛНР» звертаються до керівництва терористів з вимогою забезпечити бійців теплим одягом – наразі ним забезпечено лише не більше 1/3 терористів.

У н. п. Сніжне місцеві бойовики пограбували перевалочну базу російських військ. Окрім майна та військового спорядження вкрадено кілька одиниць автомобільної техніки, включаючи військовий автомобіль класу «джип».

Російські військовослужбовці на Донбасі все частіше виловлюють незадоволення умовами своєї участі у бойових діях проти українських військ. Зокрема, обурення військовослужбовців РФ викликає той факт, що вони не отримують «бойові» доплати, а лише добові «за відрядження». Разові виплати здійснюються лише при підписанні контракту на території РФ. Умови контракту також не передбачають виплат російським солдатам у разі отримання поранення (тільки у випадку загибелі). 

Публічні заяви керівництва терористичної організації «ДНР» про початок здійснення виплати пенсій та інших соціальних виплат на усій контрольованій бойовиками території не знаходять підтвердження. Окремі випадки виплат від «ДНР» зафіксовані у трьох населених пунктах Донецької області, але йдеться про частину пенсій (в одному випадку виплати здійснюються у російських рублях).

По 1800 грн виплачується пенсіонерам на території, контрольованій «ЛНР» - але лише у двох поштових відділеннях у Луганську, що викликало ажіотаж серед місцевого населення та неабиякі черги. Заяви на отримання пенсій громадяни пишуть на місці. Контролюють процес виплат бойовики у формі з шевронами розформованого спецпідрозділу «Беркут». 

У н. п .Сніжне працівникам бюджетної сфери для отримання заробітної платні запропоновано написати заяви на ім’я керівництва «ДНР».

У н. п. Ровеньки та Антрацит відбувається примусовий збір українських паспортів у місцевих жителів. Вилучення відбувається шляхом поквартирного обходу озброєними представниками «ЛНР», які замість вилучених паспортів громадян України видають довідки, в обмін на які громадяни повинні згодом отримати «посвідчення ЛНР». 

У містах Донецької області, контрольованих терористами, зафіксована роздача продовольчих пайків місцевим жителям. До складу пайка, який видається в одні руки, входить 500 грамів крупи та пачка печива. У м. Стаханов (Луганська обл.) видавалося 200 грамів крупи на одну особу.

У м. Донецьк серед російських військових та найманців продовжують розповсюджуватися чутки щодо діяльності в місті проукраїнських партизан. У одному з підвалів житлових будинків були знайдені трупи трьох «кадирівців» (усі – колишні працівники МВС Чечні), які зникли кілька днів тому. Як виявилося, найманці були задушені. 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua