Арсеній Яценюк і Ангела Меркель обговорять питання стримування агресії Росії та підтримки національного курсу України, - Данило Лубківський
четвер, 4 жовтня 2018, 14:10

"Поки в нас удома триватиме з’ясування стосунків між головними політичними конкурентами, хтось повинен говорити про справжній портрет України. Таким є бачення нашої команди", - написав Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України і дипломатичний радник Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2014-2016 роках у своєму Facebook щодо завтрашньої зустрічі Арсенія Яценюка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні.

Він нагадав, що попередня зустріч Анґели Меркель і Арсенія Яценюка відбулася 14 листопада 2016 року: "За цей час у Німеччині відбулися парламентські вибори і завершилося тривале формування урядової коаліції. Але комунікація між обома командами залишалася незмінною".

Їх діалог зосереджений, насамперед, на двох питаннях - справі міжнародного стримування агресії Росії та підтримці нашого національного курсу, який розпочався урядами України у 2014-2016 роках, підкреслив Данило Лубківський: "Перед цим курсом було і зберігається дуже багато загроз. Цей курс має багатьох сильних противників і ворогів. Але він не має жодних притомних і грамотних альтернатив".

"Наша міжнародна команда ніколи не говорить закордоном з вузької чи персональної точки зору. Це факт, який добре знають наші партнери. Саме тому у наших взаєминах найбільше цінується довіра та бажання донести об’єктивні оцінки", - написав він.

Під час завтрашньої зустрічі Арсенія Яценюка та Ангели Меркель, підкреслив він, йтиметься "про оцінки ситуації в Україні і навколо нашої держави": "Для Арсенія Яценюка це буде нагода продемонструвати картину настроїв та очікувань українців. Йтиметься не про припущення. Тези ґрунтуватимуться на публічних й аргументованих даних авторитетних соціологічних служб - "Рейтингу", Демініціатив, Центру Разумкова, Київського міжнародного інституту соціології, Інституту Ґеллапа та інших".

Так, нагадав радник Арсенія Яценюка, 70% українців виступають за членство в НАТО. 50% - за членство в ЄС. 80% українців насамперед очікують від членства в ЄС не прямої фінансової вигоди, а ширших можливостей і більшого захисту головних людських цінностей: "Це - винятковий показник".

60-70% українців адекватно називають агресію Росії найбільшою загрозою нашій державі: "62% українців готові воювати за Україну. В Європі такий показник вищий лише у Фінляндії. 70% українців вірять, що нам вдасться подолати загрози і труднощі", - зазначив Данило Лубківський.

"Це - дуже красномовні цифри. Вони свідчать про стратегічний вибір України, який не зуміли змінити ні війна, ні економічні труднощі чи демагоги", - написав він.

Вибір України мають з повагою розуміти партнери, підкреслив Данило Лубківський: "Його змушені усвідомлювати вороги: цей вибір не вдасться мирно розвернути на новий курс ані Кремлю, ані його політичній агентурі, ані московським медіа в Україні, які вдають з себе за українські", - написав радник Арсенія Яценюка. 

Данило Лубківський повідомив, що на зустрічах у Берліні Арсеній Яценюк "говоритиме про безпекове становище на Донбасі, Азові і в Криму, про геополітичну загрозу "Північного потоку-2", про небезпеку повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи, про атмосферу тиску і шантажу, яка насувається на Україну з боку впливових політичних кіл найближчих західних сусідів".

"У Берліні йтиметься і про підготовку до складних, рубіжних, наступних двох років", - написав він.

Команда Арсенія Яценюка, підкреслив Данило Лубківський, "везе до Берліна непрості тези": "Але мені подобаються наведені цифри. Вони додають надії. Вони відображають стратегічну волю. І це важливіше, ніж будь-що інше", - написав Данило Лубківський.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua