Арсеній Яценюк: Світ заполонили віруси популізму, некомпетентності, байдужості та фейків
п’ятниця, 21 лютого 2020, 15:08

Світ заполонили віруси популізму, некомпетентності, байдужості та фейків. Аби був високий імунітет проти всіх вірусів - потрібні освіта, знання і критичне мислення, - наголосив Прем`єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк, відкриваючи 8-ий Київський Безпековий Форум для молоді 21 лютого.

Арсеній Яценюк назвав «10 вірусів», які які охопили сучасне суспільство: страх, популізм, віруси некомпетентності, байдужості, фейків, вірус ізоляціонізму, вірус «русского міра», нерівності, споживацтва та зневіри.

Одним із небезпечних «вірусів» є популізм: «Є маса складних завдань, які треба вирішувати. А ми очікуємо, що в один прекрасний день прийде якийсь чарівник, який має прості рецепти вирішень світових проблем. Він каже: я вирішу все, хто за 3 години, хто за 3 дні, хто за одну каденцію. І ми хочемо вірити в те, що не прикладаючи зусиль, можна знайти дуже просте рішення на суперскладні питання». 

Після того, як люди стикаються з тим, що проблеми все одно не вирішуються, «знову шукають нових популістів»: «У них кращі політтехнологи, вони краще вміють працювати з соціальними мережами. Вони «таргетують» віруси, потрапляючи саме в те місце, де можна проникнути через імунну систему», - сказав він, нагадавши, що найбільш ефективними у популізмі були диктаторські режими - нацисти і більшовики.

Ще один «вірус», наголосив Арсеній Яценюк, - некомпетентність: «Невігластво і некомпетентність поглинуло сьогодні як Україну, так і весь світ».

Суспільство також уражено «вірусом байдужості», наголосив він: «І це те, що знищує і людину, і націю, і країну». «Мені все одно, мене це не обходить, це не моя проблема, “ну какая разница, в конце концов”, – це є вірус байдужості», - сказав лідер «Народного фронту».

Ще одним «вірусом», який вражає сучасне суспільство, Арсеній Яценюк назвав вірус фейків, який уразив свободу слова і журналістику: «У багатьох країнах, навіть вільного світу, зараз видатні політичні лідери кажуть: нам не потрібна журналістика, ми напряму спілкуємося з народом. Це правильно, але це не означає, що ця людина говорить правду. Тому якісна журналістика потрібна, щоб дати інтерпретацію подій, фактів, і щоб тоді можна було прийняти рішення, правда це чи ні». 

«Вірус фейків знищив правду в світі - не повністю, але дуже серйозно її уразив», - сказав Арсеній Яценюк.

Він звернувся до учасників Форуму: «Ваш молодий імунітет повинен врятувати кожного з вас і всю країну від вірусів.  Для того, щоб у вас був високий імунітет проти всіх вірусів - потрібні освіта, знання і критичне мислення».

«Життя – це не спринтерська дистанція, а стаєрська. На цій дистанції десь можна пригальмувати, а колось треба дуже сильно прискоритися. Тільки це дуже-дуже довгий шлях, на якому кожен повинен боротися щодня», - сказав Арсеній Яценюк. 

21 лютого у Києві розпочав роботу 8-ий Київський Безпековий Форум для молоді, організований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну». Захід проводиться за підтримки Посольства Канади в Україні та Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Тема Форуму: «Старі виклики, нова динаміка: плани на нове десятиліття».

Учасниками заходу стали понад 200 представників з усіх регіонів України, а також молоді спеціалісти з Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Угорщини та Чехії. Упродовж двох днів будуть обговорені питання, пов’язані з глобальними викликами сучасності – безпековими, соціальними, демографічними, екологічними.

Під час Форуму виступили також Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua