Арсеній Яценюк: В Україні повинні бути розміщені військові підрозділи НАТО. Маємо стати частиною спільної протиракетної і протиповітряної оборони (фоторепортаж, відео)
четвер, 11 квітня 2019, 13:35

"Ми стоїмо на передовій. Наші чоловіки і жінки у військовій формі довели, що вони є нескореними. Допоможіть 42-мільйонній державі довести всьому світу, що демократія – це не слова, Захід – це союзник, а Путін і Росія –  агресор. У цій боротьбі кожен з демократичного світу повинен стояти разом з Україною і кожним українцем", - звернувся лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк до партнерів із НАТО під час 12-го Київського Безпекового Форуму 11 квітня.

Арсеній Яценюк наголосив, що Україна повинна отримати реальне оборонне озброєння від країн-членів Альянсу. Він звернувся до членів НАТО: "Не бійтесь, ми захищаємо вас, а ви цим захищаєте себе. Дайте нам можливість захистити свою свободу, свою державу, свою країну".

Лідер "Народного фронту" підкреслив, що Альянс повинен включити Україну до колективної системи безпеки: "Перший етап - на території України повинні бути розміщені військові підрозділи країн-членів НАТО".

"Це і спільні навчання, це і спільна взаємодія, і чіткий військовий та політичний і дипломатичний сигнал, що Україна іде на шляху до членства в НАТО", - пояснив він.

"Нам необхідно, щоб Україна стала частиною спільної протиракетної і протиповітряної оборони. Ми будемо так само захищати ваші кордони. І дайте можливість захиститися нам", - наголосив Арсеній Яценюк.

Іншої гарантії безпеки для України, ніж членство України в НАТО, просто не існує, підкреслив лідер "Народного фронту": "Ми зробимо НАТО сильнішим. Ми зробимо Європу безпечнішою. А ви, наші західні друзі і партнери, тільки посилите цим Альянс і власну безпеку".

Арсеній Яценюк наголосив, що він "категоричний противник будь-яких дискусій про те, що Альянс сьогодні потребує нової форми, що Альянс взагалі необхідно відправити в минуле, і що є якась химерна історія про формування європейської армії, яка без НАТО здатна захистити Європу": "Це фікція. Це словоблуддя".

"Альтернативи НАТО немає. Не існує альтернативи сильного взаємозв'язку між Європейським Союзом і Сполученими Штатами. І не просто взаємозв'язку, а найпотужнішого партнерства, яке Європа і США завжди демонстрували і під час, і після Другої світової війни", - наголосив він.

"Чим сильніші ви - тим сильніші ми. Тому давайте будемо разом сильними. А для цього треба приймати відповідальні політичні рішення", - підкреслив Арсеній Яценюк, нагадавши, що в 2008 році як Голова парламенту він із тодішнім Президентом і Прем'єр-міністром підписував звернення до НАТО щодо надання Україні плану дій щодо членства: "Пройшло 11 років. Звернення є – плану немає".

Арсеній Яценюк звернувся до країн-членів Альянсу: "Проявіть політичну волю. Проявіть рішучість. Продемонструйте всьому світу, що ми разом. І ця демонстрація – надати Україні план дій щодо членства в НАТО. Щоби ще одна країна - потужна, сильна, яка довела, що вміє боротися, - стала членом найсильнішого військово-політичного Альянсу, який захищає демократію і свободи. Не бійтесь".

Цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них - високі представники української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

Київський Безпековий Форум заснований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році. Відтоді Форум щороку стає платформою для дискусій на високому міжнародному рівні щодо актуальних питань національної безпеки, безпекових питань Чорноморського регіону, Європи та світу.

Програма Форуму та список спікерів – на сайті http://ksf.openukraine.org/ua.

Додаткова інформація у соцмережах на сторінках Kyiv Security Forum:

Facebook – @Kyiv Security Forum 

Twitter – @Kyiv Security Forum

Instagram – @Kyiv Security Forum

Офіційний хештег #ksf2019

Більше фото з Форуму (день перший) можна переглянути ТУТ (день другий) можна переглянути ТУТ

Читайте також інші матеріали з Форуму:

День перший

Арсеній Яценюк назвав червоні лінії для переможця президентських виборів

Арсеній Яценюк: Наше гасло - Never never give up. І ми досягнемо успіху

Арсеній Яценюк: Відповідь на економічні виклики - інтеграція України в ЄС, інвестиції в людський капітал і промисловість

Арсеній Яценюк про "Північний потік-2": ЄС має продемонструвати, що енергетична безпека Європи і України не менш важлива, ніж мілітарна

Арсеній Яценюк: Плани Путіна незмінні. Кремль можуть протверезити жорсткі фінансові й персональні санкції проти вищого керівництва РФ

Арсеній Яценюк: Перед політиками зараз стоять абсолютно нові виклики. Я – за відновлення політичного лідерства на противагу популізму

Слабкість Заходу провокує силу Росії. Треба захистити майбутнє об'єднаної Європи, в якій має бути Україна, - Арсеній Яценюк

Олександр Турчинов: Сильна українська армія - найважливіший фактор захисту безпеки всього Європейського континенту

Олександр Турчинов: Наш пріоритет – високоточна ракетна зброя

Арсен Аваков: Ми будемо поважати будь-який вибір українського народу і готові організувати безпеку другого туру виборів

Світ повинен запобігати спробам Росії легітимізувати свій статус агресора, - Андрій Тетерук

Потрібно сприяти об‘єднанню демократичних країн проти спільних загроз з боку Росії, - Андрій Тетерук

Сепаратистські заяви Медведчука повинні нарешті отримати правову оцінку, - Андрій Тетерук

День другий

Арсеній Яценюк: Ми ніколи не зійдемо зі свого шляху. Наш шлях - демократичний, професійний і прозахідний 

Андрій Парубій: Все, що формує ідентичність, суспільство і націю, - фундаментальні речі, які є запобіжниками агресії і ключовими питаннями безпеки

Нинішні вибори - це цивілізаційний виклик для нашої країни: або Європа, або "радянщина", - Микола Княжицький

Релігія є важливою складовою світового порядку, – Віктор Єленський

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua