Данило Лубківський: Вузловим питанням для Києва мають стати колективні гарантії безпеки – не лише для України, а й для всього регіону
четвер, 12 квітня 2018, 18:24

Для Києва дуже важливо зробити своїм вузловим питанням завдання колективних гарантій безпеки. Звідси може піти імпульс, який допоможе посилити загальноєвропейські зв'язки, - підкреслив Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України (2014), дипломатичний радник Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2014-2016 роках, під час 11-го Київського без пекового форуму в четвер, 12 квітня.

«Війна Путіна проти всіх нас і труднощі, які сьогодні переживає Західна Європа, парадоксальним чином підкреслила особливість нашого регіону. Наш регіон, який дуже часто в історичних концепціях сприймався як додаток, як розмінна монета, поле бою, яке можна розподілити, - сьогодні постає особливою цінністю. Головний сигнал, який сьогодні Київ шле партнерам і не лише партнерам, -  що це особливий поліфонічний регіон, який здатен запропонувати свій внесок у загальноєвропейську, євроатлантичну безпеку», - наголосив він.

Данило Лубківський зазначив, що сто років тому завершилася Перша світова війна, що «відкрила двері для державностей регіону»: «Нам потрібно пам’ятати уроки взаємної підтримки, які не були виконані тоді і в результаті призвели до появи монстрів, що знищили мільйони».

«Наш регіон – це не лише клієнт безпеки. На мій погляд, наш регіон – це контрибутор безпеки. Це регіон, який має потенціал, - якщо ним вміло і розумно користуватися, - дати імпульс не лише для безпеки тут, але й в ширшому європейському розумінні», - наголосив він.

Окрім найбільшої загрози – російської агресії, є й інші, підкреслив він: «Українським інтересам, так само як і інтересам всіх наших сусідів, рівною мірою суперечить і послаблення міжнародних позицій наших західних безпосередніх сусідів, і ті вади, які так вміло може використати Росія, що полягають в елементарному політичному егоїзмі, шовінізмі, ксенофобії. І будь-які інші форми політичного чи інтелектуального ізоляціонізму».

Задля подолання нинішніх загроз, наголосив Данило Лубківський, для Києва дуже важливо зробити своїм вузловим питанням завдання колективних гарантій безпеки «як для власної держави, так і для Молдови, Грузії і потенційно Білорусі, яка так само є мішенню для російського імперіалізму».

Він нагадав, що цьогоріч виповнюється 50 років з часу підписання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї: «Україна, ставши частиною цього договору, підписала Будапештський меморандум. Один із гарантів Будапештського меморандуму, путінська Росія, зламала свої зобов’язання. Але є ще більш небезпечний наслідок – це наслідок сумніву стосовно колективних гарантій Заходу для таких держав, як Україна. Адже такі меморандуми підписала не лише Україна, а й Білорусь, і Казахстан».

«Із нашого регіону може піти імпульс, який допоможе посилити загальноєвропейські зв'язки. Для цього нам потрібне лідерство», - підкреслив Данило Лубківський.

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні.

Тема цьогорічного Форуму, що проходить в Києві 12-13 квітня – «План реГЕНЕРАЦІЇ для безпечного майбутнього». Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах та важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.

Програма Форуму: http://ksf2018.openukraine.org/ua/agenda

Пряму трансляцію Форуму дивіться на сайті: http://ksf2018.openukraine.org/ua

ФОТОРЕПОРТАЖ з Форуму (день перший) можна переглянути ТУТ

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua