Ірина Єфремова: Якість підготовки нових слідчих може опинитися під загрозою (відео)
п’ятниця, 10 лютого 2017, 13:07

Запропоновані деякими народними депутатами зміни до закону України про вищу освіту ставлять під загрозу підготовку майбутніх фахівців – слідчих.

Про це заявила з парламентської трибуни народний депутат фракції "Народний фронт" Ірина Єфремова.

"Маю перевірену інформацію, що певні зацікавлені кола лобіюють зміни до закону про вищу освіту, які передбачають вилучення спеціальності "слідчий" з переліку юридичних і переведення її виключно до правоохоронних професій", - повідомила вона.

"Такий, здавалося б, незначний для багатьох нюанс насправді може завдати невиправної шкоди всьому кримінальному блокові Національної поліції", - наголосила Ірина Єфремова.

Депутат зазначила, що за статистикою 98% кримінальних проваджень проходять саме через Національну поліцію, тому саме слідчі поліції в більшості випадків першими кваліфікують злочин за кримінально-процесуальним кодексом.

"А це – виключно юридичний напрямок. Тож наслідком таких відверто злочинних пропозицій до закону про вищу освіту може стати фактичне знищення інституту слідчих в Україні. Простіше кажучи, майбутнім слідчим бракуватиме необхідних знань, кваліфікації та навичок для виконання своїх обов’язків", - зазначила народний депутат.

На думку Ірини Єфремової, причина цього – гонитва за державним замовленням. Тобто, навчальні заклади, які готують юристів, зацікавлені, щоб кількість таких ВНЗ було якомога менше.

"Ні для кого не секрет, що сьогодні майже кожен виш, навіть суто технічний, випускає правників. Але ж давайте розставимо пріоритети. Від того, наскільки якісно буде  підготовлений майбутній слідчий, безпосередньо залежить результат боротьби зі злочинністю, а відтак – безпека кожного громадянина України", - заявила Ірина Єфремова і закликала колег - народних депутатів не допустити прийняття змін, які можуть завдати невиправної шкоди всій правоохоронній системі країни.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua