«Народний фронт» вимагає створення робочої групи щодо закону про антикорупційне судочинство
вівторок, 3 жовтня 2017, 17:20

Заява політичної партії «Народний фронт»

«Народний фронт» послідовно і найактивніше з усіх парламентських партій боровся за впровадження антикорупційних перетворень в Україні. Уряди Арсенія Яценюка провели безпрецедентні, революційні за швидкістю та глибиною реформи в цій сфері: розкрили реєстри нерухомості та статки посадовців; запровадили численні механізми прозорості в державних фінансах та власності; створили спеціалізовані антикорупційні органи. Попри всі проволочки й саботаж з боку популістів, сьогодні практично завершене ухвалення законодавчої бази для реформи судочинства.

Однак, залишається нествореним важливий елемент нового антикорупційного механізму. Подальше реформування країни неможливе без створення ефективної системи спеціалізованого антикорупційного судочинства.

Тисячі кримінальних проваджень проти корупціонерів, розпочатих ГПУ, НАБУ, СБУ, мають бути нарешті доведені до юридичного кінця. Лише рішення суду фіксує факт вини чи невинуватості обвинуваченого. Результати судового розгляду є вирішальним критерієм професійності й обґрунтованості слідства та всієї системи антикорупційних органів. Лише справедливий суд в антикорупційних справах гарантуватиме, що відповідні органи не займаються політичними переслідуваннями чи пустопорожнім самопіаром.

Саме спеціальне антикорупційне судочинство має дати старт очищенню всієї вертикалі судової влади. Усі судді-«колядники» мають опинитися за гратами. Їм на зміну мають прийти нові судові кадри, дібрані вже за новою системою. І цей процес не можна затягувати – адже справедлива ефективна система правосуддя потрібна державі, обороні, бізнесу й громадянам. Потрібна «на вчора».

«Народний фронт» вимагає створення робочої групи для напрацювання узгодженого проекту закону про антикорупційне судочинство і якнайшвидше внесення його до сесійної зали.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua