Генпрокурор з Майдану не має права покривати корупціонерів Януковича, - Тетяна Чорновол про справу Бакуліна (відео)
п’ятниця, 19 вересня 2014, 17:36

Генпрокурор  та  вище керівництво держави мають понести  відповідальність за  розслідування резонансних корумпованих  справ проти високопосадовців  режиму Віктора Януковича.

Про це заявила член Політради політичної партії  «Народний фронт», кандидат у народні депутати Тетяна Чорновол, коментуючи кримінальну справу проти екс-голови «Нафтогазу»  Євгена Бакуліна та інших топ-менеджерів  компанії, яку намагалася закрити  ГПУ.

«Ми вже дечого досягли, справа в тому, що Генпрокуратура після анонсування цієї прес-конференції відновила кримінальну справу щодо Бакуліна», - наголосила  вона.

«Я особисто буду контролювати  хід цієї  справи, оскільки це дуже принципово, щоб ті люди, які організовували найбільші корупційні афери часів Януковича, і сам Янукович, який присутній у цих схемах, понесли відповідальність.

Генпрокурор також має понести  відповідальність за розслідування цих справ, бо він  - генпрокурор з Майдану. Відповідальність за розслідування цих справ має нести  і Президент України, який призначає  людей  у цю прокуратуру», - заявила Чорновол.

Кандидат у народні депутати наголосила, що за роки колишньої злочинної влади реалізувалися корупційні схеми в сфері паливно-енергетичного комплексу,  коли  фіктивним  фірмам  з харківською пропискою передавали без передоплати дорогий  імпортний газ на мільярдні суми.

«Ланцюжки викрадання цих  коштів виникали таким  чином. Обов’язково мав бути присутній Бакулін, потім  ішов  Юрій  Бойко, Сергій  Курченко, потім  ішов Янукович. Або Бакулін – Воронін-Фірташ  і Янукович. Або Бакунін – Бойко - Льовочкін і Янукович. Останнім сегментом цього ланцюга завжди був Янукович, тому дуже важливо розслідувати саме зараз цю справу. Якщо у нас немає  Бакуніна , який ставив підписи і оформлював договори, у нас руйнується відслідковування всього ланцюжка», - зазначила Чорновол.

Кандидат у народні депутати  наголосила,  що через те, що Бакуліна  кілька місяців випустили під  заставу,  тепер не можна знайти ключі  для  арешту  інших  фігурантів корупційної  схеми  часів Януковича.

«У нас вільно гуляє по країні Бойко, його можна зустріти у самих  цікавих  місцях.  Так само не можна розслідувати справи «вишок  Бойка», які насправді є «вишками Януковича», - наголосила Чорновол.

Т. Чорновол  також  зазначила,  що справа корупції в «Нафтогазі» - це навіть питання не раніше вкрадених  коштів, які треба повертати, а й тих, які ще спробують відмити по налагодженим схемам.

«Наприклад, як колишній урядовий уповноважений  з питань  корупції, можу сказати, що «Нафтогаз» спеціально програв  суд  «РосУкренерго»  на  три мільярди доларів.  А вже в київському Господарському суді «Нафтогаз» спеціально програв справу про відвантаження  газу фірмам Фірташа на два мільярди доларів. Позаяк  Бакулін на свободі, Бойко намагався зробити це уже за цієї  влади. В уряді ми працювали, як не дати їм забрати цей газ. Тому справа Бакуліна – це справа нинішніх  мільярдів, а не колишніх, які вже вкрали, а тих, які хочуть прокрутити зараз», - резюмувала Т. Чорновол.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua