Підсумки першого засідання робочої групи з питання валютних кредитів
п’ятниця, 19 грудня 2014, 16:46

19 грудня під головуванням заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Дениса Дзензерського відбулося перше засідання робочої групи в розширеному складі з питань врегулювання проблематики реструктуризації валютних кредитів. У засіданні взяли участь члени Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності: заступник голови комітету Руслан Демчак, секретар комітету Максим Поляков, а також представники ініціативної групи ГО «Кредитний Майдан», Громадської ради при НБУ, представники найбільших комерційних банків, Національного банку України, Національної асоціації банків України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстицій України.

Денис Дзензерський повідомив, що проблема валютних позичальників стоїть на порядку денному давно. Ще Верховна Рада минулого, сьомого, скликання намагалася на законодавчому рівні її врегулювати. Це питання неодноразово ставало предметом обговорення Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності, який став єдиною платформою для вироблення компромісного рішення.

Також Д. Дзензерський проінформував присутніх про те, що народний депутат України Руслан Князевич вніс до ВР пропозицію відхилити прийнятий у першому читанні його законопроект «Про реструктуризацію кредитних зобов'язань» (реєстр. №0960 від 27.11.2014), що було однією з основних вимог «Кредитного Майдану». За словами Д. Дзензерськогоініціатива Князевича найближчим часом буде підтримана профільним комітетом і винесена на голосування в зал засідань Парламенту.

У ході зустрічі сторони обмінялися думками та обговорили можливі варіанти умов проведення реструктуризації валютних кредитів. Руслан Демчак підкреслив, що дане питання необхідно розглядати в комплексі і при виробленні механізмів враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін. 

Представники громадськості наполягали на тому, щоб відсоткова ставка по валютному кредиту і курс долара були не вище тих, що прописані в кредитному договорі на момент його підписання. Крім цього, норми закону поширювати на всі валютні кредити, при відчуженні заставного майна переважне право викупу закріпити за позичальником, обмежити кредитні зобов`язання позичальника вартістю предмета застави – іпотеки, зменшити процентну ставку для соціально незахищених верств населення.

Представники банківської сфери висловили готовність йти на компроміс у вирішенні проблеми, але вважають, що закон повинен поширюватися не на всі категорії позичальників і не на всі кредити.

Денис Дзензерський зазначив, що питання соціальних кредитів має вирішуватися на рівні держави. «Не можна вішати всю соціальну відповідальність виключно на банки або на позичальників. Це наша спільна проблемаі фінансова відповідальність повинна бути розділена між усіма учасниками процесу: і банками, і позичальниками, і державою», - підкреслив Дзензерський.

За результатами засідання була досягнута домовленість на підставі пропозицій всіх сторін виробити єдиний узгоджений варіант законопроекту про реструктуризацію кредитних зобов'язань в іноземній валюті, який комітет розгляне на одному з найближчих засідань.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua