Володимир Шкварилюк: Збільшення надходжень до Державного бюджету буде відбуватися за рахунок підвищення оподаткування великих монополістів
середа, 24 грудня 2014, 19:45

Порівняно з чинним Бюджетним кодексом, у новому проекті Державного бюджету України збільшуються відрахування з деяких  податків до місцевих бюджетів, що дозволить розширити їх повноваження та фінансові можливості. При цьому зберігається рівень стипендій та зарплат працівників бюджетної сфери, а тим, хто потребує, надаватимуть адресну державну допомогу.  Про це повідомив секретар Комітету ВР з питань бюджету, народний депутат парламентської фракції «Народний фронт» Володимир Шкварилюк.

Так, його словами, у запропонованому Урядом проекті Державного бюджету є чимало інновацій та реформ, які закладуть позитивні зміни на майбутнє.

Наприклад, збільшується відрахування до місцевих бюджетів з екологічного податку та податку на прибуток. 

«Раніше з екологічного податку до центрального бюджету відправляли 65% коштів, зараз - 20%. Тобто тепер 80% коштів з екологічного податку йде місцевим бюджетам: 55% - до обласного бюджету, а 25% - до сільського і селищного.  Крім того, до обласних бюджетів буде нараховуватися 10% з податку на прибуток», - повідомив секретар бюджетного комітету Володимир Шкварилюк.

«Я вважаю, що це є дуже позитивною нормою, оскільки покращиться наповнення місцевих бюджетів», - зауважив Володимир Шкварилюк.

Крім того, секретар бюджетного комітету зауважив, що при нинішній складній ситуації Уряд зберіг у проекті Державного бюджету капітальні видатки у вигляді Фонду регіонального розвитку. «Це передбачає, що 4,5 млрд грн віддадуть місцевим адміністраціям, які будуть самостійно розподіляти ці кошти. Тобто, вже не буде як раніше, коли у закритому режимі розподілялися капітальні видатки: хто більше заніс до кабінету, той і більше отримав грошей. Іншими словами,  Кабінет Міністрів віддав функцію розподілу капвидатків на місця. Фактично це є фінансовою децентралізацією», - наголосив Шкварилюк.

Крім того, раніше видатки на освіту та охорону здоров’я фінансувалися за рахунок власних надходжень місцевих бюджетів, тепер держава буде надавати на ці цілі спеціальні субвенції.

Володимир Шкварилюк також повідомив, що збільшення надходжень до Державного бюджету буде відбуватися за рахунок підвищення оподаткування великих монополістів, що працюють у нафтогазовій сфері та видобутку надр. Так само сприятиме наповненню державної скарбниці денонсування угоди з Кіпром та іншими офшорними зонами.  «Це робиться для того, щоб податки сплачувалися не з ціни, яка сьогодні формується монополістами на мінімальному рівні, а з ціни, яка є на світовій біржі», - пояснив Шкварилюк.

Також народний депутат спростував чутки про те, що у наступного році будуть скорочені стипендії, зарплати вчителів та лікарів та інші соціальні видатки. «Наприклад, рівень стипендій у 2015 році залишається на рівні 2014 року. Ні копійки у студентів не забрали. Теж саме стосується зарплат вчителів та інших соціальних пільг», - повідомив він.  Крім того, народний депутат додав, що Уряд вже розробив законодавчі акти з адресної допомоги незахищеним верствам населення.  «Це і є принцип соціальної справедливості: піднімають тарифи для тих, хто має змогу платити, тих, хто має значний прибуток, а хто такої змоги немає, тому надаватимуть адресну допомогу», - сказав Шкварилюк.

Загалом народний депутат відмітив, що на сьогодні значним досягненням є те, що процес розробки Державного бюджету, на відміну від попередніх років, відбувається прозоро і публічно, тобто депутати з будь-якої фракції чи групи можуть прийти на засідання Комітету з питань бюджету та внести свої пропозиції й зауваження.  При цьому він зауважив, що, враховуючи сьогоднішні складні реалії, зокрема величезну потребу держави в коштах, неможливо зробити так, щоб бюджет влаштовував абсолютно всіх. 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua