Антикорупційні суди мають завершити процес створення дієвої системи запобігання та боротьби з корупцією в Україні, - Павло Петренко
п’ятниця, 1 липня 2016, 13:14

Створення антикорупційного суду є обов’язковою умовою ефективної боротьби з корупцією.

Про це заявив Міністр юстиції, представник партії «Народний фронт» Павло Петренко в ході конференції, присвяченої створенню в Україні спеціалізованих антикорупційних судів.

Зокрема, він нагадав, що в Україні вже створено нові прозорі органи запобігання корупції та розслідування корупційних злочинів. Однак, за його словами, слід також забезпечити  нормальний розгляд таких справ суддями, які керуватимуться не товщиною "конверта", а законом.

При цьому він зауважив, що нині суди виносять виправдувальні вироки в кожній десятій справі, яка стосується корупційних злочинів. Тоді як загальна статистика свідчить, що загалом виправдання отримують менше 1% звинувачених.

"Це означає, що суди саме у корупційних справах згадують всі можливості закону, щоб виправдати корупціонера. При цьому, чим більший розмір хабара, тим лояльніше покарання. Це насторожує і є основною причиною того, чому нам потрібно якнайшвидше сформувати як антикорупційний суд, так і оновити всю судову систему", - зазначив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко також повідомив, що під час обговорення судової реформи в Брюсселі європейські партнери підтвердили готовність допомагати в імплементації прийнятих Парламентом змін.

За його словами, це стосується як проведення на першому етапі прозорих незалежних конкурсів з набору суддів Верховного Суду України та апеляційних судів, так і допомоги у формуванні нового антикорупційного суду.

"Це великий шлях, який ми тільки почали. Нам треба буде докласти ще багато зусиль, щоб забезпечити історію успіху цієї реформи і дати приклад іншим країнам, яким чином можна в такій великій країні швидко замінити стару судову систему з нульовою довірою на нову систему, яка забезпечує права людини", - резюмував представник "Народного фронту".

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua