Арсен Аваков: МВС запустило онлайн-моніторинг порушень на виборах (відео)
понеділок, 25 лютого 2019, 13:42

Відсьогодні кожен бажаючий може дізнатися про точну кількість порушень виборчого законодавства – Міністерство внутрішніх справ запустило онлайн-моніторинг порушень на виборах.

Про це заявив міністр внутрішніх справ, представник партії "Народний фронт" Арсен Аваков.

"Публічність виборчого процесу - страшний сон фальсифікатора. Сьогодні він став реальністю. Ми запускаємо новий онлайн-сервіс - інформаційно-аналітичний портал "Вибори 2019". Тепер кожен бажаючий може дізнатися про точну кількість порушень виборчого законодавства, складені адміністративні протоколи та відкриті кримінальні провадження. Все з докладним описом і судовими рішеннями, якщо вони є", - сказав Арсен Аваков.

За словами очільника МВС, доступ до системи є 24 години на добу, сім днів на тиждень за посиланням.

"Наприклад, кожен, хто буде моніторити цю систему, зможе подивитися загальну кількість порушень залежно від статей КПК та Адміністративного кодексу, ознайомитися з даними про зафіксовані події за датою і у їх процентному співвідношенні по містах і населених пунктах. За допомогою "тайм-лайну" можна розширювати/звужувати часовий діапазон, побачити кількість скоєних правопорушень в конкретний день виборчого процесу з докладною розшифровкою. Це допомагає проаналізувати "пікові дати". 100% прозорість і чесність виборчого процесу - щоденна філософія нашої роботи. Чим ближче до виборів - тим більше порушень ми швидше за все будемо фіксувати", - сказав Арсен Аваков.

"Ми в подальшому будемо розвивати цей ресурс. На офіційному порталі розміщена коротка фабула, після переходу відкривається меню карти. Ми виділяємо наступні категорії – адміністративні порушення, кримінальні, інші події і не кваліфіковані. В подальшому статус некваліфікованих змінюється. Всі порушенні фіксуються на карті, користувач може вибрати дату або подивитися загальну кількість. Вся інформація на ресурсі персоналізована", - зазначив у свою чергу начальник департаменту інформатизації МВС Ігор Бондаренко.

"Ми не публікуємо тут інформацію, що може вплинути на хід слідства, однак те, що ми публікуємо кількість та склад злочинів дасть нам додатковий інструмент суспільного контролю. Крім того, таким чином ми даємо інструмент для професійних аналітиків", - додав очільник МВС. 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua