Арсен Аваков: Відкритий конкурс на посаду голови Нацполіції – логічний крок реформи МВС
четвер, 17 листопада 2016, 16:59

Міністр внутрішніх справ, представник партії «Народний фронт» Арсен Аваков створив консультативну комісію, яка відбиратиме кандидатів на посаду голови Національної поліції України.

Про це Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Відкритий конкурс на голову НПУ – це логічний крок реформи МВС, вибудова лінії довіри між суспільством та поліцією», -  зазначив він.

«Я, як Міністр внутрішніх справ, несу відповідальність за професійність, ефективність та законність діяльності правоохоронної системи країни та маю бути впевнений, що безпека особи, суспільства та держави знаходиться під контролем професійного очільника Національної поліції України», - додав Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що згідно з частиною 2 статті 21 Закону України «Про Національну поліцію» керівник поліції призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів за поданням Прем’єр-міністра відповідно до пропозицій МВС. Призначення на посаду керівника Національної поліції України згідно з законодавством не передбачає проведення конкурсу.

«Однак, з огляду на той факт, що до людини, яка обійме посаду голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра, як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади», - зазначив Арсен Аваков.

З метою уникнення політичних спекуляцій і проведення чесного і відкритого відбору кандидата на посаду Керівника поліції, що відповідатиме сьогоденню, створено консультативну комісію міністра, до якої буде запрошено фахових експертів з міжнародного корпусу наших стратегічних партнерів – США, Канади, Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) та авторитетних експертів від української громадськості.

Міністр нагадав, що станом на сьогодні діють спрощені критерії відбору кандидатів на цю посаду, але з 1 січня 2017 року вони суттєво змінюються та стають більш вимогливими. У частині 5 статті 21 Закону прямо вказані критерії, яким повинен відповідати Головний поліцейський України:

1) відповідає загальним умовам вступу на службу в поліцію;

2) має вищу повну юридичну освіту;

3) має стаж роботи в галузі права не менш як сім років;

4) має досвід роботи на керівних посадах не менш як п’ять років.

Загальні умови вступу на службу в поліцію передбачені Розділом VI «Добір на посаду поліцейського» Закону (статті 49-58).

«Сьогодні цим критеріям відповідають діючі співробітники поліції, що повністю пройшли атестаційні і поліцейські комісії та конкурси згідно з чинним законодавством. Відбір буде здійснюватися комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів та співбесіди», - пояснив Арсен Аваков.

Після фінальної співбесіди консультативна комісія рекомендуватиме міністрові кандидатів, які найбільш гідні обійняти посаду Голови Національної поліції за своїми професійними, діловими та людськими якостями. Після цього найкращий з відібраних кандидатів буде запропонований на розгляд Кабміну.

«Умови конкурсу будуть оголошені найближчим часом. Твоя нова поліція матиме керівника, який відповідає соціальному запиту суспільства на довіру та фаховість. Тут не має місця політиці, ця реформа не для політиків – вона для тебе!», - резюмував очільник МВС.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua