Арсен Аваков закликав Верховну Раду посилити відповідальність за порушення виборчого законодавства
понеділок, 28 січня 2019, 15:56

Міністр внутрішніх справ, представник партії "Народний фронт" Арсен Аваков закликав Верховну Раду ухвалити законопроект щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Про це йшлося сьогодні під час колегії МВС.

Арсен Аваков зазначив, що робота над відповідним законопроектом тривала майже два роки.

"Основними новаціями цього закону є безповоротність покарання за злочини проти виборчих прав громадян і декриміналізація окремих дрібних порушень, які не впливають на загальний результат виборчого процесу. Законопроект також передбачає посилення можливості протидії підкупу виборців і фальсифікації результатів голосування. Я сподіваюся, що на початку виборчої кампанії парламентарі зможуть розглянути цей законопроект і прийняти в цілому", - пояснив він.

11 квітня 2018 року уряд підтримав розроблений МВС та громадянською мережею ОПОРА законопроект щодо посилення відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, Кримінального кодексу України, законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про всеукраїнський референдум", "Про місцеві вибори".

Зокрема, пропонується позбавляти волі на строк до 2 років за незаконне використання, вкидання бюлетенів; порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо.

За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборців, фальсифікацію документації пропонується позбавляти волі до 6-ти років. Чинний Кримінальний кодекс передбачає максимальну санкцію за пропозицію виборцю неправомірної вигоди у вигляді позбавлення волі строком до 3-х років.

Правоохоронці також отримують можливість здійснювати негласні слідчі дії та збирати належні докази для притягнення до відповідальності недобросовісних учасників у передвиборчій боротьбі.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua