Арсен Аваков закликає змінити Кримінальний процесуальний кодекс, щоб не паралізувати роботу правоохоронців (відео)
вівторок, 13 березня 2018, 15:04

Міністр внутрішніх справ, представник партії «Народний фронт» Арсен Аваков закликає Верховну Раду внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, щоб не паралізувати роботу правоохоронців.

Як відомо, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Прийнятий законопроект вніс зміни і до Кримінального процесуального кодексу, спричинивши виникнення різноманітних ризиків для діяльності правоохоронної системи.

Відповідно до цих норм, слідчі підрозділи будуть позбавлені можливості звертатися до місцевого суду для отримання дозволу для проведення обшуку, тимчасового вилучення майна, накладення арешту, обрання запобіжних заходів. Натомість будуть зобов’язані звертатися лише в один суд, розташований за місцем розташування Головного управління Національної поліції в окремій області.

За словами Арсена Авакова, у разі, якщо ці зміни не будуть скасовані або адаптовані до реалій, робота правоохоронців буде значно ускладнена.

«Що стосується цього закону, то по факту його приймали без консультацій з Міністерством внутрішніх справ і прокуратурою. У нас відразу ж був публічний демарш, коли ми говорили, що ці норми неприпустимі, неможливі. Але закон був підтриманий», - пояснив очільник МВС.

Арсен Аваков зазначив, що напрацьовано поправки, які приберуть цілий ряд «суперечливих» норм відповідного документа.

«Я, наприклад, знаю, що частина запропонованих МВС і прокуратурою правок про терміни, про те, що не потрібно їхати з одного суду до іншого та інші, підтримується. Шукаємо компроміс. Але проблема існує. Я думаю, що нам доведеться, зіткнувшись з цим колапсом з перших днів, починаючи з 15 березня, повернутися до цього питання. І ми знайдемо потрібні аргументи в парламенті», – зазначив міністр, додавши, що, як приклад, на Київську область буде лише один суд і п’ять слідчих суддів, які можуть приймати рішення в кримінальному праві.

«Ми не можемо це собі дозволити», – зауважив очільник МВС.

1 березня 2018 року заступники міністра внутрішніх справ закликали профільний Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів до термінового внесення деяких змін до оновленого кримінального процесуального законодавства, і пропозиції МВС були підтримані комітетом.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua