Черговий злочин Путіна не може залишитися без відповіді нашої держави - Арсеній Яценюк закликав владу офіційно повідомити про невизнання виборів в РФ
неділя, 19 вересня 2021, 09:49

Арсеній Яценюк закликав владу офіційно повідомити про невизнання легітимності виборів до Держдуми РФ і переконливо донести цю позицію до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, урядів і парламентів іноземних держав. 

Про це прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк написав у Facebook

«У Росії тривають так звані «вибори» до Державної Думи. Ані вибору, ані честі, ані сорому на цьому спектаклі немає», - написав він.

Незаконне проведення виборів до російської Держдуми на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також окремих районів Донецької та Луганської областей є прямим порушенням Конституції та законодавства України, наголосив Арсеній Яценюк.

Цей процес, за його словами, також порушує основні принципи та норми міжнародного права, Статут ООН, Гельсінський Заключний акт, Будапештський меморандум 1994 року, Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухвалену 27 березня 2014 року, та інші міжнародно-правові акти.

Він зазначив, що Верховна Рада вже звернула світову увагу на ці порушення.

Арсеній Яценюк закликав владу офіційно повідомити про невизнання легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації восьмого скликання, їхніх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи.

За ініціативою «Народного фронту», нагадав він, саме таку позицію зайняла Україна у 2016 році.

«Слід переконливо донести цю позицію до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, урядів і парламентів іноземних держав», - наголосив він.

На переконання Арсенія Яценюка, у співпраці з нашими партнерами слід сформувати єдину міжнародну позицію, щоб домогтися недопущення незаконно обраних російських парламентаріїв до роботи в парламентських асамблеях, зокрема ПА Ради Європи.

«Черговий злочин президента Путіна не може залишитися без відповіді нашої держави», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua