Кожен народ має право на розвиток своєї мови, - Микола Княжицький
понеділок, 15 квітня 2019, 18:08

Народний депутат фракції «Народний фронт», Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у круглому столі щодо асиміляції народів РФ. Захід проходив у Дипломатичній академій ім. Геннадія Удовенка при МЗС України.

«Ви бачите скільки часу ми обговорюємо в парламенті мовний законопроект та намагаємося захистити право українців на мову у власній країні. Українці досі є жертвами тієї боротьби, яку стільки століть з нами проводить Російська імперія. Але ми вірні нашим принципам. Кожна нація та кожен народ має право на розвиток своєї мови, яка безумовно є цивілізаційною цінністю», - сказав народний депутат.

Він також зауважив, українці завжди поважали право на самовизначення, розвиток власної культури та традиції всіх народностей та, зокрема поневолених Росією народів.

Такі заходи, присвячені проблемам народів, які намагається знищити Російська Федерація є свідченням того, що Україна є демократичною державою, для якої гуманістичні європейські цінності є основоположними.

«Є народи, які взагалі можуть зникнути з культурної та політичної карти світу. А зникнення народу, зникнення культури, з моєї точки зору, є цивілізаційною катастрофою», - підкреслив Княжицький.

Круглий стіл «Народи Російської Федерації: між асиміляцією та самовизначенням» присвячений проблемам народів Росії, які зазнають системного тиску з боку уряду РФ.

Організатори заходу звертають увагу на те, що у боротьбі за демократичні свободи, національні права, політичні переконання, в тому числі й відмовляючись визнавати анексію Криму або воювати на Донбасі, активісти національних рухів залишаються в інформаційній ізоляції, вони очікують на міжнародну підтримку та солідарність.

Також була представлена виставка періодичних видань мовами народів РФ, у тому числі, малочисельних та нині зниклих (експонати з Музею-архіву преси Вахтанга Кіпіані). Це раритетні газети латиницею, кирилицею, арабською графікою, зокрема й такі, що видавалися на території сучасної Росії ще на початку ХХ ст. (найстарішому екземпляру – більше 100 років). Загалом на виставці представлені видання 20 народів РФ.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua