Лобісти Януковича у Раді вигадали нову нісенітницю, щоб заблокувати спецконфіскацію, - Костянтин Матейченко
четвер, 3 листопада 2016, 14:11

Окрім «Опозиційного блоку» у Верховній Раді працює потужна міжфракційна лобістська група, яка умисно дискредитує законопроект про спецконфіскацію коштів Януковича і його пособників. Тепер вони висувають абсолютно абсурдні і неправові ініціативи виписати закон під конкретні прізвища Януковича та представників його угруповання.

Про це заявив народний депутат фракції «Народний фронт», голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення запобігання і протидії корупції Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Костянтин Матейченко.

«Мабуть, жоден законопроект ще не проходив процедури такого ретельного обговорення і удосконалення. Це відбувалося у кілька етапів. Кожен мав можливість висловитися і внести свої правки. Практично усі побажання були враховані. Фінальний варіант доопрацьовувався міжнародною групою під керівництвом міністра юстиції. Свої підписи під висновками поставили експерти Європейської Комісії. Все відповідає визнаним міжнародним стандартам. Законопроект був внесений до парламенту Кабінетом міністрів. Така практика, зрештою – не український велосипед. Її застосовують у багатьох демократичних державах Заходу.  А у нас дехто продовжує сидіти в танку і розповідає, що це не годиться і так не підходить. Є, мовляв, якісь сумніви і так далі», - зазначив народний депутат.

Костянтин Матейченко переконаний, що маємо справу зі свідомими затягуванням часу і спробою «тихо» заблокувати процес. На його думку, за цим стоять як відкриті поплічники Януковича з «Опоблоку», так і приховані «консерви» у Верховній Раді, яких координують з Кремля.

«Подивіться, наприклад, на заяви Борислава Берези, який свідомо маніпулює, розповідаючи, що кожен громадянин мало не автоматично може потрапити під дію цього закону. Ну це відверта неправда. Стягнення награбованих активів у бюджет держави відбувається лише через рішення суду. Воно може стосуватися лише тієї особи, яка переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та перебуває в міжнародному розшуку не менше двох місяців», - пояснив він.

За словами Матейченка, «тепер у парламентських «адвокатів» Януковича з’явилася  нова фішка».

«Вони хочуть буквально виписати закон під покарання конкретних осіб. Але ж це правовий нонсенс. Такий закон, або будь-які процесуальні дії відповідно до нього, буде дуже просто оскаржити в українських та міжнародних судах. Як тільки в тіло закону буде вписано ім’я Януковича чи якоїсь іншої конкретної особи, наприклад, когось з його поплічників, Європейський суд відразу визнає такий закон інструментом політичного переслідування. Все це робиться, щоб звести хорошу справу до абсурду», - наголосив парламентар.

«Мені не дивно чути у цьому хорі захисників грошей Януковича Борислава Березу. Він не вилазить з телеканалу «Інтер», який належить Фірташу і Льовочкіну. Борислав Береза фігурував у приязному листуванні з агентесою російських спецслужб Столяровою, яку видворили з України. Вона ж недаремно називала його своїм найуспішнішим проектом. Тепер Береза на повну відпрацьовує вказівки з Кремля, знищуючи закон про конфіскацію до українського бюджету арештованих грошей Януковича», - підкреслив представник "Народного фронту".

 

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua