Максим Бурбак: Уряд та парламент мають зберегти садівничу галузь (відео)
середа, 3 жовтня 2018, 11:12

Керівник фракції "Народний фронт", депутат-мажоритарник від Чернівецької області Максим Бурбак звернувся з трибуни парламенту до Уряду, Антимонопольного комітету та профільних комітетів Верховної Ради розслідувати навмисне заниження цін на врожай фруктів і ягід.

"До мене звертаються керівники агроформувань, фермери з благанням допомогти врятувати садівничу галузь від знищення. Більшість населення мого округу самозайняті у вирощуванні овочів та фруктів. Ситуація критична. Через змову, інакше це не можна назвати, переробників плодово-ягідної продукції гине врожай ягід малини, смородини, черешень, вишень, яблук та груш", - наголосив керівник фракції.

"Переробники плодово-ягідної продукції - це так звані заводи, які переробляють фрукти та ягоди на концентровані соки, - зменшили закупівельну ціну на фруктову сировину, в порівнянні з минулим роком, у 10 разів! Якщо минулого року кілограм яблук чи груш на переробку приймали по 7 грн, то цього року – по 75 копійок. А собівартість одного кілограму фруктів - це щоб зібрати, завантажити і відвезти на переробний завод – коштує мінімум півтори гривні. А тепер скажіть, якому господарю захочеться працювати собі у збиток? Адже йому треба заплатити  робітникам за збір врожаю, заправити пальним техніку, щоб довезти до заводу продукцію, а натомість отримати гроші – які навіть на половину не прокриють його витрат", - наголосив Максим Бурбак. 

Він підкреслив,  що через знижені ціни підприємства не збирають врожай.

"Зараз наслідком цієї змови є вкрита незбираними і згнилими плодами земля садів. У Хотинському районі це понад 10 тис. га садів. Збитки вже на понад 200%. Що буде наступного року? Люди втратять роботу, а держава – доходи до бюджету", - підкреслив Максим Бурбак.

Він зазначив,  що для розвитку  садівництва необхідно кілька десятків років.

"Ці люди майже 20 років мають відновлювати фруктові сади. Це необхідно закупити якісний посадковий матеріал, добрива за валюту, виростити, дочекатись плодів, великих врожаїв. Ціна палива невпинно зростає. А що на виході? Збитки", - наголосив керівник фракції.

Він також підкреслив, що звертається до Уряду і Антимонопольного комітету  із депутатським запитом.

"Я прошу вважати мій виступ депутатським запитом до Уряду, до Голови Антимонопольного комітету. Я звертаю увагу на цю ситуацію профільні парламентські комітети. Якщо ми терміново не втрутимось і не зупинимо свавілля переробних підприємств – ми втратимо садівничу галузь, втратимо довіру працьовитих і відданих своїй справі людей. Ми отримаємо чергову хвилю трудових мігрантів за кордон", - зазначив Максим Бурбак.

"Я вимагаю провести розслідування щодо  можливого зговору виробників концентрованих соків і суттєвого заниження закупівельної ціни на фруктово-ягідну сировину. Я звертаюсь до Уряду переглянути на наступний рік цільову програму державної підтримки розвитку хмелярства, виноградарства та садівництва та суттєво збільшити фінансування цієї цільової програми. Ми повинні допомогти українським садівничим комплексам розвиватись. Будувати необхідну інфраструктуру, фруктосховища. На моє переконання, агропромисловий комплекс - це рушійна сила розвитку української економіки", - резюмував Максим Бурбак. 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua