Ми зобов’язали реєстраторів перевіряти рішення суду перед вчиненням реєстраційних дій, - Павло Петренко (відео)
четвер, 8 вересня 2016, 15:19

Ініційована Міністерством юстиції постанова, яка зобов’язує нотаріусів та інших суб’єктів реєстрації перевіряти судові рішення на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій, ухвалена Урядом.

Про це повідомив міністр юстиції, представник партії «Народний фронт» Павло Петренко.

«Сьогодні була прийнята дуже важлива антирейдерська постанова. Одна зі схем, яка використовувалася рейдерами, – це підроблені судові рішення, коли рейдери фальсифікували печатки або йшли на змову з суддею, який видавав рішення, однак не реєстрував його. Ми зобов’язали всіх державних реєстраторів перевіряти рішення судів, які подаються заявниками. Якщо реєстратор відповідне рішення знайде у реєстрі судових рішень, то він вчинятиме реєстраційну дію. Якщо такого рішення не буде – реєстраційна дія не буде здійснюватися», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він також повідомив, що сьогодні Міністерство юстиції передало до Національного антикорупційного бюро всі матеріали, які стосуються спроб захоплення майна та бізнесу.

«Дуже важливо, щоб ті особи, які були до цього причетні, понесли відповідальність. Ми також закликаємо НАБУ долучитися до підписання меморандуму між Мін’юстом та Національною поліцією про автоматизований обмін інформацією, щоб мати змогу по гарячих слідах затримувати ділків, які причетні до рейдерства», - наголосив Павло Петренко.

Він також звернувся до народних депутатів - прийняти проект закону №5067, який введе кримінальну відповідальність за вчинення рейдерських захоплень. 

«Це буде відповідальність на рівні корупційних злочинів, тобто до 8 років ув’язнення зі спецконфіскацією. При цьому каратимуться всі особи, причетні до рейдерських схем: реєстратори, заявники та вигодонабувачі», - заявив міністр.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua