Микола Княжицький: Українське кіновиробництво повинно мати постійне джерело фінансування (фото)
четвер, 15 листопада 2018, 16:44

Задля незалежного існування української кіноіндустрії слід впроваджувати механізми сталих джерел надходження коштів.

Про це заявив Голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України фракції «Народний фронт» Микола Княжицький під час наради щодо забезпечення розвитку кінематографії.

Він зазначив, що Верховна Рада, Міністерство культури, Державне агентство України з питань кіно та Український культурний фонд проводять ефективну роботу для розвитку кінематографу. Чинний уряд на досить високому рівні фінансує кіноіндустрію. Проте, система фінансування галузі має бути сталою і незалежною від влади.

«Зараз триває бюджетний процес і ми не знаємо скільки грошей на підтримку кіновиробництва буде закладено на наступний рік. Добре, що сьогоднішній уряд розуміє важливість кінематографу і дає гроші, за останні роки галузь відродилася», - зазначив  Микола Княжицький.

Він також наголосив на необхідності впровадження механізмів фінансування кінематографа на зразок європейських країн, де існують сталі джерела надходження грошей.

«Я вже пропонував впровадження механізму спрямування коштів на кіновиробництво від лотерей в проекті закону № 2088. В багатьох країнах податки від реклами чи азартних ігор спрямовуються на кіно. А ми кожен рік маємо просити Кабмін закласти гроші в бюджет, і сподіватися, що вдасться врахувати більшість потреб кінематографії. Нам потрібно змінювати цю систему. Українському кіно потрібно постійне джерело фінансування», - підкреслив Голова Комітету з питань культури і духовності.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua