Микола Княжицький: Територіальні громади мають бути самодостатніми
четвер, 22 лютого 2018, 20:00

Держава повинна мати чітку політику щодо забезпечення самодостатності об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації.

Про це зазначив народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності, представник "Народного фронту" Микола Княжицький під час форуму "Закарпаття - центр Європи: шлях розвитку і реалізація потенціалу", який пройшов в Ужгороді.

Захід відбувся за сприяння Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Участь у форумі взяли народні депутати України, представники Мінрегіону, місцевої влади, об'єднаних територіальних громад та громадських організацій Закарпатської області, проектів та програм міжнародної технічної допомоги, експертного середовища.

На думку Миколи Княжицького, реформа місцевого самоврядування – позитивний процес: керівниками об’єднаних територіальних громад обирають справді активних людей, вони не є політичними ставлениками центральної влади, і тому у ОТГ з’являється політична та управлінська незалежність. Відбувається певна зміна політичної еліти на місцях, зароблені гроші залишаються в регіонах, і громада може сама вирішувати, куди направляти профіцит місцевих бюджеті.

«Разом з тим, децентралізація ставить в нерівні умови громади. На Закарпатті є населені пункти, які за рахунок курортів або лісних господарств можуть забезпечити свій розвиток. Але є й високогірні селища з дисперсними поселеннями, де нема підприємств та заробітку від туризму. Навколо районного центру можна зробити громаду, об’єднавши два села. А що робити з селом, яке за 5 км в горах від цього населеного пункту? Об’єднатися з сусіднім гірським селом, яке за 20 км? Як тут бути? Держава має дати відповіді на ці питання», - наголосив народний депутат.

Він зазначив, що саме держава має врахувати особливості гірських та високогірних населених пунктів Карпат і запропонувати державну політику щодо їхнього розвитку.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua