На україно-російському кордоні виконано майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування, - Арсен Аваков
субота, 24 листопада 2018, 20:19

На сьогодні майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування україно-російського кордону вже виконано.

Про це під час перевірки харківської ділянки кордону заявив міністр внутрішніх справ, представник партії "Народний фронт" Арсен Аваков.

"Ми сьогодні на одному з опорних пунктів, які обладнані вздовж кордону. Таких опорних пунктів – 40. Рівень та якість інженерних споруд досить високий. І функціонал вздовж кордону - не тільки загорожа з проволокою, тут найголовніше – інтелектуальна компонента та реагування. Загальна ділянка спільного з Росією кордону складає 2,3 тис. км, обладнано майже 47%", - сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що в бюджеті закладений поетапний розвиток цього проекту: "Ми, завершуючи облаштування кордону в Харківській області, переходимо на наступну ділянку. Окремо хочу сказати, якщо хоча б половина грошей, які було витрачено на дискредитацію цього проекту, була витрачена на сам проект, ми б вже були на середині Луганської області".

За словами голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала, інженерне облаштування кордону на сьогодні одне з головне завдань ДПСУ: "Харківська ділянка практично завершена, тут протиправна діяльність зведена майже до нуля. Але ми маємо прискорити темпи, щоб досягти таких результатів і на інших ділянках кордону з Росією".

У 2015 році було затверджено план інженерно-технічного облаштування державного кордону, згідно з яким створювалась система його охорони. До неї включаються інженерні споруди вздовж кордону, облаштування опорних пунктів, розгортання нових підрозділів, придбання нової техніки, розгортання комплексів відеоконтролю та сигналізації.

Роботи було розпочато на всій території Харківської обл., де вони зараз практично завершені, а також уже ведуться на території Луганської та Сумської областей. На харківській ділянці залишилось обладнати менше 20 км: дообладнати загородженням зі спіралі типу "Єгоза", а також розгорнути 5 комплексів відеоконтролю та сигналізації.

Орієнтовна загальна вартість інженерно-технічного облаштування 1 км кордону – близько 2 млн 500 тис. грн, що включає в себе протитранспортні рови, сітчасту огорожу, загородження зі спіралі типу "Єгоза", контрольно-слідову смугу, рокадну дорогу. Додатково на деяких напрямках окремі об’єкти (споруди, комплекси) і фортифікаційне обладнання, комплекси відеоконтролю та сигналізації – близько 10 млн грн; обладнання пересувних бойових модулів – близько 15 млн грн; опорний пункт на 60 та 120 осіб – орієнтовно від 11 до 12 млн грн.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua