НАБУ має розслідувати корупційний злочин на $100 млн у Міноборони часів Гриценка, - Тетяна Чорновол (відео)
четвер, 6 квітня 2017, 14:00

Національне антикорупційне бюро України повинне розслідувати корупційний злочин Міністерства оборони часів міністра Анатолія Гриценка щодо незаконного відчуження військового майна у Конча-Заспі вартістю близько $100 млн.

Про це заявила член Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, представник фракції “Народний фронт” Тетяна Чорновол під час брифінгу у парламенті.

Вона зазначила, що на черговому засіданні комітету 5 квітня розглядалися питання незаконного відчуження військового майна та необхідності його повернення державі. За її словами, у ТОПі найскандальніших виявився випадок 2005 року щодо відчуження землі військової частини №247, що знаходилася у Конча-Заспі та на той час коштувала близько $100 млн.

“Даний факт стосується відчуження майна тодішнім міністром оборони Анатолієм Гриценком. Фактично, це відчуження можна порівняти хіба що з Межигір'ям. VIP-земля по найвищій ціні. До речі, відчуження відбулося ще більш грубо, ніж це відбулося у випадку з Межигір'ям, і відбулося суто за підписами Анатолія Гриценка”, - заявила народний депутат.

Так, за інформацією Тетяни Чорновол, “у 2005 році тодішній міністр оборони Анатолій Гриценко безкоштовно передав військове містечко на баланс державного військового підприємства, яке зареєстроване в Євпаторії, а через рік, 28.04.2006 р., Міністерство оборони України в особі міністра Гриценка дозволило цьому державному підприємству реалізацію, відчуження вказаного майна”.

“В результаті 24 га землі в Конча-Заспі були продані державним підприємством всього лише за 6 млн грн. Тобто земля, яка коштувала $100 млн, була відчужена за 6 млн грн!”, - обурилася парламентар.

Крім того, як повідомила Чорновол, це відчуження відбулося в інтересах сімейства братів Буряків (фірма, якій була продана земельна ділянка, оформлена на дружину одного з них).

“Але це не є так важливо, як важлива суть такого великого корупційного злочину, важливе повернення цього майна, і зараз комітет (з питань національної безпеки і оборони) над цим працює. У зв'язку з цим я звертаюся до керівництва НАБУ, тому що в даному випадку розслідування цього злочину — це виключно компетенція НАБУ”, - наголосила Тетяна Чорновол.

Разом з тим вона зауважила, що мета цього звернення — також “попередити тиск на НАБУ щодо прийняття рішення з цього питання з боку Громадської ради НАБУ, куди, за словами народного депутата, входять родичі Анатолія Гриценка та особи з ними пов'язані”.

“Рішення має прийматися відповідно до закону. Закон один для всіх, - і не важливо, хто входить в Громадську раду при НАБУ”, - підсумувала вона.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua