НАБУ має розслідувати злочинну схему, за якою Фірташ обікрав державний енергоринок, - Тетяна Чорновол (відео)
четвер, 18 травня 2017, 17:04

Національне антикорупційне бюро України має розслідувати діяльність злочинної організації, очолюваної Дмитром Фірташем, яка через підконтрольне йому підприємство “Азот” обікрало державний енергоринок на 2 мільярди гривень.

Про це заявила представник фракції “Народний фронт” Тетяна Чорновол у четвер під час брифінгу у парламенті.

Вона зазначила, що ще місяць тому звернулася до НАБУ з відповідною “заявою про злочин, скоєний угрупуванням Фірташа”, проте до сих пір не отримала від антикорупційного органу жодної відповіді.

За інформацією народного депутата, “злочинна організація Фірташа залазить до кишень українців через систему облгазів та у співпраці з іншими корупціонерами, які контролюють обленерго”.

Як розповіла Тетяна Чорновол, у минулому році Дмитро Фірташ, який контролює хімічне підприємство “Азот” у Черкасах, разом з олігархами Григоришиним та Суркісом, які частково володіють Черкаським обленерго, “створили злочинну схему грабунку державного енергоринку на 2 мільярди гривень”.

Народний депутат пояснила, що злочинна схема полягає в тому, що ПАТ “Азот” протягом всього 2016 року замість того, щоб сплачувати за електроенергію, надавала Черкаському обленерго фінансову допомогу, яка пізніше оформлювалася взаємозаліком за спожиту електроенергію. Однак у такому разі ця “фінансова допомога” не потрапляла як спеціальний платіж на рахунки державного енергоринку. В результаті дії такої схеми ПАТ “Азот” накопичило борг за електроенергію перед державою у розмірі 2 млрд грн.

“Ці кошти зависли як борг і, відповідно, енергоринок мусить надолужувати це і піднімати тарифи для населення. І, в принципі, енергоринок не має ніякого впливу на обленерго і не може за цей борг відключити Черкаське обленерго, тому що його відключення — це відключення взагалі всього населення і підприємств міста Черкаси. Відповідно, населення тут просто тримають як заручників”, - наголосила Тетяна Чорновол.

“А фінансову допомогу Суркіс з Григоришиним потім зуміли якось вивести через закупівлю фіктивних послуг та товарів. В результаті: обленерго — банкрот, “Азот” - банкрот, державний енергоринок залишився без двох мільярдів за трошки більше ніж рік діяльності цього підприємства в цій злочинній схемі. Це абсолютно чітко і зі всіма фактами доведено”, - заявила народний депутат.

За словами Тетяни Чорновол, вона отримала цю інформацію з офіційних документів Єдиного реєстру судових рішень і все це подала у НАБУ.

“Чітко проглядається діяльність саме злочинної організації під керівництвом Фірташа щодо виведення, фактично, цих коштів з державного сектору. Тому я ще раз звертаюся до НАБУ займатися такими надзвичайно серйозними корупційними злочинами. Тому що я абсолютно впевнена, що це не єдиний подібний злочин в цій сфері”, - наголосила представник фракції “Народний фронт”.

Вона також повідомила, що починаючи з жовтня 2015 року газові підприємства Фірташа (облгази) винні “Нафтогазу” понад 28 млрд грн.

“Я абсолютно впевнена, що винні по цій самій схемі. Тобто відбувалися взаємозаліки фінансової допомоги і поставленого газу. І навіть в податковій це не можна побачити, бо фінансова допомога не відображається. Це просто борги, які “Нафтогаз” не може стягнути, бо він не може відключити обленерго (це означає все населення) від газу. Тому надзвичайно важливо створити прецедент порушення цієї справи по злочинній організації Фірташа через “Азот”, -підкреслила депутат.

“Тут першочергова роль НАБУ, і я вимагаю від них це зробити, бо це інтереси як державного “Нафтогазу”, державного енергоринку, так і всього населення України, яке платить за платіжками”, - резюмувала Тетяна Чорновол.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua