Оборонна промисловість може стати локомотивом української економіки, - Вадим Кривенко (відео)
п’ятниця, 27 січня 2017, 13:08

Оборонна промисловість може стати локомотивом української економіки, заявив народний депутат фракції «Народний фронт» у Верховній Раді Вадим Кривенко після візиту на Житомирський бронетанковий завод.

Про це повідомили в прес-службі Житомирської обласної партійної організації «Народного фронту».

За інформацією прес-служби, напередодні представники парламентської фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол, Дмитро Тимчук та Вадим Кривенко відвідали ДП «Житомирський бронетанковий завод», аби промоніторити процеси ремонту та модернізації бронетехніки під програму державного кредитування.

За словами депутатів, запуск даної програми був вкрай необхідний, адже бюджет української армії 2016 року був поставлений під загрозу. Так, закупівля, відновлення та ремонт техніки залежали від так званих «коштів Януковича», які мали би повернутися до держбюджету завдяки закону про спецконфіскацію. На жаль, законопроект, який лобіюв «Народний фронт» у парламенті протягом року, так і не був проголосований, тому перед комітетами постало завдання віднайти спосіб підтримати оборонну промисловість країни. Альтернативним варіантом вирішення проблеми стала програма державного кредитування, впроваджена з кінця 2016 року. Завдяки їй, підприємствам «Укроборонпрому» було надано 1,5 млрд грн, 834 млн з яких були направлені саме на Житомирський бронетанковий завод.

Як повідомив Вадим Кривенко, Житомирський бронетанковий завод отримав ці кошти вже на початку січня. «І тому ви бачите тут цей великий трудовий колектив, а це більше 800 працівників. Середня заробітна плата у них складає 8,5 тис. грн.  Не всі підприємства, особливо промислової галузі, можуть похвалитися такими показниками. Плюс соціальна сфера, адже підприємство знаходиться у  смт. Новогуйвинськ, яке завжди залежало від функціонування цього підприємства. На сьогодні завод оплачує тут всю інфраструктуру, має один з найкращих басейнів на Житомирщині та один з найбільших стадіонів в області», - зазначив парламентар. 

«Сьогодні ми шукаємо локомотив економіки для України. Йде багато розмов про те, хто ж саме може ним стати: сільське господарство, машинобудування тощо. На мою думку, саме оборонна промисловість може стати локомотивом нашої економіки. Яскравий тому приклад - Житомирський бронетанковий завод, який задіює 80 суміжних підприємств. І це тільки по Житомирській області. Тобто, це робочі місця не тільки на цьому заводі, а й на 80-ти різних підприємствах, з гарантованою заробітною платою при наявності коштів. А вже стало зрозуміло, що гроші будуть, адже це вже навіть не бюджетні кошти, а грошово-кредитні відносини», - підсумував Вадим Кривенко.  


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua