Павло Петренко відкрив Центр ювенальної пробації у Києві (фото)
четвер, 16 лютого 2017, 14:46

Сьогодні міністр юстиції, представник партії «Народний фронт» Павло Петренко разом з Уповноваженим послом Канади в Україні Романом Ващуком відкрили у Києві Центр ювенальної пробації.

Тут неповнолітні, які отримали умовні строки, зможуть пройти через спеціальні програми, які допоможуть їм більше не мати проблем із законом.

Даний центр став першим запущеним в рамках державної програми розвитку системи пробації, яка стала реальністю після прийняття Закону про пробацію.

«Наше спільне з партнерами завдання — через ювенальну пробацію показати, що кожна людина має право на другий шанс. І що кожна людина може повернутися до нормального життя. Це стосується як неповнолітніх, так і дорослих», - зазначив Павло Петренко.

За його словами, головне завдання роботи Мін’юсту у цьому напрямку — максимальне охоплення пробаційними програмами усіх неповнолітніх та зміна філософії застосування покарань, коли ув’язнення застосовуватиметься лише як крайній захід.

Нині через пробаційні програми, які реалізуються в рамках пілотного проекту за підтримки Уряду Канади, проходять понад 1500 неповнолітніх, які мають умовні покарання.

«З досвіду роботи таких центрів ми бачимо, що серед дітей, які пройшли через пробаційні програми, повторно вчинили злочини лише 2% неповнолітніх. Це прекрасний результат», - наголосив міністр юстиції.

Він також зауважив, що суспільство має давати шанс на виправлення кожній людині.

«Немає чужих дітей. Кожна дитина, яка потрапила в скрутне становище, потребує елементарного спілкування і уваги. Ця увага є набагато кращою мотивацією не вчиняти злочини у майбутньому, ніж покарання у вигляді ув’язнення. Прийнятий закон дає можливість застосовувати пробацію до всіх без виключення злочинів. Зараз ми застосовуємо пробацію до тих осіб, які не відбувають покарання в колоніях. Це дрібні злочини та злочини середньої тяжкості. Але ті діти, які нині перебувають в колоніях навіть за тяжкі злочини, так само мають право на пробацію, на спілкування і на другий шанс», - заявив Павло Петренко.

При цьому він зауважив, що перед країною стоїть масштабне завдання розвитку пробаційних програм не лише для неповнолітніх, а й для дорослих.

«Ми маємо так само розвивати пробацію для дорослих. Адже злочинність неповнолітніх і дорослих тісно пов’язані. Криміногенний вплив дорослих, особливо в неспокійних сім’ях, має вирішальний вплив на неповнолітніх», - сказав очільник Мін’юсту.

Він поінформував присутніх, що нині триває робота з розгортання повноцінної системи пробаційних підрозділів на місцях.

«Наступним нашим кроком буде відкриття центрів пробації на базі наших обласних управлінь пенітенціарної служби. Спочатку це відбуватиметься на обласному рівні, потім ми перейдемо до районів, щоб доступ до пробаційних програм був у кожної людини», - додав Павло Петренко.

За його словами, вже реалізовується великий спільний проект з урядом Норвегії щодо запровадження системи пробації для дорослих.

«Так само ми ведемо перемовини з урядом Данії, який допомагає нам у реформі юстиції, та почали перемовини з Урядом Великобританії задля отримання підтримки у повноцінному запуску пробаційних програм», - резюмував міністр.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua