Під виглядом зниження комунальних тарифів намагаються зняти податкове навантаження з олігархів газового бізнесу
п’ятниця, 9 жовтня 2015, 09:47

Під виглядом нібито зниження комунальних тарифів деякі політичні сили намагаються зняти податкове навантаження з газових олігархів.

Про це повідомив Секретар Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, народний депутат фракції "Народний фронт" Олег Кришин.

Зокрема, він зазначив, що 8 жовтня в податковому Комітеті парламенту з’явився документ щодо внесення лише однієї поправки до законопроекту про зниження ренти на видобуток природного газу (№2835).

Поправка стосується доповнення прийнятого 6 жовтня в першому читанні проекту закону нормою, що передбачає зниження з 70% до 29% рентної плати за видобуток газу для газовидобувних підприємств спільної діяльності, де одним з учасників є державне підприємство або підприємство, в якому є частка держави.

«Відразу здається, нібито все правильно. Але, по-перше, усі підприємства, що працюють на нафтогазовидобувному ринку України за договорами спільної діяльності, мають державну частку. По-друге, погоджуючи цей законопроект у першому читанні, податковий Комітет наголошував, що саме для таких підприємств рентна плата має залишитися незмінною – в розмірі 70%. Тобто, видається, що вже наступного дня Комітет протирічить сам собі, адже запропонована поправка, по суті, нівелює його попередню позицію», - пояснює парламентар.

При цьому він підкреслює, що поправка, яка з’явилася в податковому Комітеті лише 8 жовтня, датована попереднім днем – саме коли здійснювалися намагання включити до порядку денного засідання Комітету розгляд газового законопроекту в другому читанні без можливості депутатів внести свої пропозиції та поправки до нього.

«Цей «маскарад» з грубим порушенням Регламенту зроблений, аби якомога швидше провести газовий закон для прийняття парламентом. Адже він вже використовується певними політичними силами як популістський крок напередодні місцевих виборів. Але думками людей маніпулюють. Під прикриттям зменшення тарифів  намагаються протягнути зниження рентної плати для газовидобувників-олігархів. Хто ініціатор усіх цих маніпулювань, можете здогадатися самі. І результат буде не на користь пересічному українцю, оскільки бюджет втратить значні кошти, що використовувалися для виплати субсидій. А саме це знижувало комунальні платежі для населення», - зазначає Олег Кришин.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua