Потрібно відновити спеціальну стратегічну комісію між Україною та США - Арсеній Яценюк у Вашингтоні (відео)
четвер, 15 липня 2021, 09:48

Арсеній Яценюк вважає за необхідне відновлення діяльності спеціальної стратегічної комісії між Україною та США і узгодження чіткого комплексного порядку денного реформ для наближення України до НАТО і ЄС.  Про це він сказав, відповідаючи на запитання щодо майбутньої зустрічі президентів України та США під час виступу в Атлантичній раді 14 липня у Вашингтоні. «Зустріч повинна мати дуже чіткі результати», - зазначив він.

Одним із бажаних результатів зустрічі він назвав відновлення діяльності спеціальної стратегічної комісії високого рівня між Україною та США на кшталт тієї, яка була створена за президента Білла Клінтона між тодішнім президентом України Леонідом Кучмою і віцепрезидентом Альбертом Гором. Арсеній Яценюк також наголосив на важливості узгодженого Україною та США всеоохопного порядку денного реформ:

"Це має бути не просто риторика. Повинна бути чітка програма реформ, дорога з двостороннім рухом між Україною та США. Ми маємо чимало документів, які якимось чином показують, як Україна має реформуватися: Угода про асоціацію, угода про ЗВТ, річні програми з НАТО, програма з МВФ, яка зараз на паузі. Але ми потребуємо одного комплексного, чіткого порядку денного реформ, який був би узгоджений між українською владою та владою США”.

“Щоб цю програму можна було легко пояснити українському народу. Щоб це були чіткі очікувані результати, які можна було б чітко виміряти, із робочими групами, створеними і у Вашингтоні, і в Києві. Це прокладе шлях до реального прогресу”, - додав він.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив візиту президента Зеленського до Вашингтона, Арсеній Яценюк сказав: “Я не маю повноважень анонсувати візит президента Зеленського до президента Байдена. Але до мене доходять певні чутки, що цей візит має точно відбутися, і що він відбудеться в короткостроковій перспективі. Можливо, за кілька тижнів, за місяць.

На його думку, дуже важливо, щоби президент Зеленський “зміг встановити певні особисті відносини з президентом США”: “Довіра - ось що потрібно. А нині бракує цієї довіри, як я відчув (під час поїздки – ред.) у Вашингтоні”.

Спілкуючись із журналістами за підсумками поїздки у Вашингтоні, Арсеній Яценюк зазначив, що приїхав до США, щоби “підтримувати Україну і боротися за Україну”, та мав зустрічі з посадовцями, які представляють українську команду в Вашингтоні. “Дух підтримки України в Вашингтоні високий. Такий самий має бути дух великих звершень в Україні, для того щоб Україна стала успішною”, - сказав він.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua