Позов представника "Опоблоку" до Вікторії Сюмар є тиском та перешкоджанням її діяльності, - рішення комітету (відео)
середа, 23 травня 2018, 17:34

Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики вважає тиском та перешкоджанням діяльності народного депутата позов члена фракції "Опозиційний блок" Німченка до голови комітету Вікторії Сюмар у зв’язку з її закликом до правоохоронних органів забезпечити швидке та прозоре розслідування нападу на журналістів охоронцями Віктора Медведчука.

Відповідну заяву одноголосно підтримали члени комітету під час чергового засідання.

Голова комітету, заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар не брала участі у голосуванні з огляду на конфлікт інтересів.

У заяві зазначається, що у позові від 4 квітня 2018 року член фракції "Опозиційний блок" Василь Німченко "обурився фактом розгляду комітетом питання щодо розслідування інциденту між охоронцями українського політика Віктора Медведчука та журналістами програми "Схеми" 7 листопада 2017 року". За даним фактом Національною поліцією України було порушене кримінальне провадження за ст. 171 ККУ  "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів", в рамках якого одному з охоронців оголошено про підозру та обвинувальний акт стосовно нього скеровано до суду.

З метою забезпечення максимально швидкого та прозорого розслідування нападу на журналістів це питання двічі заслуховувалось комітетом. Підписанти заяви нагадають, що предметом відання комітету є забезпечення свободи слова, для чого Законом України "Про комітети Верховної Ради України" (ч. 1 ст. 11) прямо передбачено контрольну функцію комітетів.

"Крім того, комітети мають право на отримання, вивчення, дослідження інформації з питань, що належать до предметів їх відання (ч. 1 ст. 17 зазначеного закону), а також - запрошувати на засідання керівників та посадових осіб держорганів (ст. 48)", - йдеться в заяві.

"Це пряма функція комітету і нам не зрозуміло, чому це обурило позивача, який просить суд визнати дії голови комітету Вікторії Сюмар "протиправним втручанням у діяльність органів прокуратури та досудового слідства". Ми вважаємо даний позов спробою вчинення протиправного втручання та незаконного впливу на весь комітет, а мета даних дій - перешкодити виконанню його депутатами службових обов'язків", - наголошується в заяві. 

"Ми, члени комітету, декларуємо, що і в подальшому стоятимемо на захисті свободи слова як одного з базових принципів демократії. Закликаємо всіх політиків утриматися від одіозних спроб покривати кримінальні злочини своїх соратників", - йдеться в заяві.

У свою чергу голова комітету Вікторія Сюмар наголосила, що це не повинно жодним чином сприйматися як тиск на суд.

"Суд має розглядати це питання відповідно до законів України. Я вважаю, що ми робили свою роботу. Ми її робимо відносно всіх засобів масової інформації. Парадоксальна історія, якщо проаналізувати цей позов: вони хочуть, щоб ми не запрошували на свої засідання представників різних державних органів, що нам Регламент і закони України дають повне право робити. Вони (сторона Німченка. – Ред.) не хочуть, щоб ми запрошували представників правоохоронних органів саме в цій справі, яка стосується Медведчука. Як на мене, це унікальний прецедент", - заявила вона.

Крім того, член комітету та представник фракції "Народний фронт" Сергій Висоцький висловив пропозицію зробити з цього приводу не лише публічну заяву, але й оформити заяву про вчинення злочину Василем Німченком та Віктором Медведчуком (згідно ст. 344 ККУ "Втручання у діяльність державного діяча") та подати її до правоохоронних органів.

В результаті народні депутати узгодили, що відповідна заява буде підготовлена до наступного засідання комітету.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua