Прагнення України стати членом ЄС та НАТО мають бути закріплені в Конституції, - Олександр Кодола (відео)
субота, 30 січня 2016, 13:34

Прагнення України стати членом Європейського Союзу та НАТО мають бути закріплені в Конституції після того, як більшість українських громадян підтвердять це на всенародному референдумі.

Про це заявив представник фракції «Народний фронт» Олександр Кодола у п’ятницю в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що на референдум слід також винести питання децентралізації зокрема та відносини центру і регіонів загалом.

«Наша позиція дуже чітка і послідовна: ми наполягаємо на тому, що такі зміни мають бути прийняті виключно на референдумі. Виключно народ має сказати свою позицію. Адже, згідно Статті 5 Конституції України, єдиним джерелом влади в нашій країні є народ. Тому маємо почути його думку. Ці зміни мають стати певним суспільним договором між владою і громадянами України», - заявив Олександр Кодола.

Разом з тим, він заперечив заяви деяких колег по парламенту про те, що зміни до Регламенту Верховної Ради України, які були проголосовані на останньому пленарному тижні і які дозволяють внести зміни до Конституції протягом поточного року (в іншому випадку діяв би мораторій на зміни до КУ протягом чергової сесії, - ред.), - це  «конституційний переворот».

Так, за словами Олександра Кодоли, зміни до Регламенту дають можливість більш широко обговорити конституційний процес, а також дають гарантію забезпечення миру, оскільки спрямовані на підтримку Мінських переговорів.

«Це не лише дозволяє нам виграти час, але й забезпечує те, щоб переговори не були зірвані», - пояснив парламентар.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua