Схвалено стратегію реформування Державної служби з надзвичайних ситуацій
п’ятниця, 27 січня 2017, 12:57

За ініціативи міністра внутрішніх справ, представника партії «Народний фронт» Арсена Авакова Кабінет Міністрів схвалив стратегію реформування Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Відповідне розпорядження було схвалено під час засідання Уряду 25 січня.

«Спираючись на успішний досвід зарубіжних країн, ми запустимо нову систему організації ДСНС . Поетапно, починаючи з пілотних проектів, де паралельно з оновленням матеріальної бази і техніки ми оголосимо набір добровольців до місцевих пожежних команд», - зазначив Арсен Аваков.

Відповідно до стратегії, протягом трьох років будуть створюватися нові та реформуватися існуючі пожежно-рятувальні підрозділи (пожежні частини) місцевої і добровільної пожежної охорони в об'єднаних територіальних громадах. Крім того, вже розпочато технічне переоснащення ДСНС  сучасною технікою.

Важливо, що зазначеним документом регламентується покладання на органи місцевого самоврядування відповідальності за пожежну безпеку населених пунктів і територій. Відтепер саме органи місцевого самоврядування мають стимулювати громадян вступати у місцеву пожежну охорону, добровільні пожежні (аварійно-рятувальні) формування. У регіонах запроваджується формування волонтерського руху у сфері цивільного захисту, підготовка добровільних пожежних та включення їх до розрахунку сил реагування на надзвичайні ситуації та пожежі.

Посилюватиметься також відповідальність керівників суб'єктів господарювання за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки із запровадженням впливових адміністративних санкцій.

Очікується, що реалізація стратегії, яка розрахована на три роки, забезпечить достатній рівень безпеки населення, захищеність територій, об’єктів економіки від загроз природного і техногенного характеру, підвищить ефективність функціонування сил цивільного захисту.

Фінансування заходів стратегії здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів у межах видатків, передбачених головним розпорядникам коштів на відповідний рік, а також із залученням інших не заборонених законодавством джерел, зокрема міжнародної технічної допомоги.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua