Союз країн Балто-Чорноморського поясу має великий потенціал, - Андрій Парубій
понеділок, 28 листопада 2016, 15:12

Голова Верховної Ради України, представник партії «Народний фронт» Андрій Парубій перебуває з офіційним візитом у Литовській Республіці.

Під час зустрічі зі Спікером Сеймасу Вікторасом Пранцкєтісом у м. Вільнюс він привітав його із обранням на високу державну посаду Спікера Сейму Литовської Республіки. Своєю чергою, Голова Сеймасу Вікторас Пранцкєтіс підкреслив, що Україну і Литву «пов’язує спільна історія та прагнення до свободи».

Андрій Парубій висловив подяку керівництву та депутатському корпусу Сейму Литви, а також усьому литовському народу за тверду і послідовну підтримку України у контексті протидії триваючій військовій агресії Російської Федерації, а також за послідовну позицію офіційного Вільнюса в питанні невизнання анексії АР Крим російською окупаційною владою. «Це була щира і емоційна підтримка, - наголосив він. – Важливо, щоб така традиція наших відносин продовжувалась і надалі. Важливо продовжувати розвиток двосторонніх відносин».

Парубій підкреслив, що боротьба, розпочата на Майдані, продовжується і зараз, та нагадав, що Україні доводиться проводити важливі реформи в умовах війни. «Для нас вкрай важлива ваша підтримка і держав Європейського Союзу, зокрема і у наданні безвізового режиму, ратифікації Угоди про асоціацію, - зазначив він. - Позиція Литви завжди була і залишається визначальною для нас».

Голова парламенту України вважає, що в економічній та військовій сфері є «великий потенціал». «Реформи, які проводить Україна, проходять найважчий, але визначальний період. Армія, загартована у боях, стане однією з найпотужніших армій. Питання безпеки для нас є однаково близьке і зрозуміле», - зазначив він і запропонував більш активно будувати співпрацю як на рівні країни, так і на рівні окремих регіонів. «Важливо, щоб такі ж відносини ми побудували і з іншими країнами», - додав Парубій.

Голова ВР України підкреслив, що необхідно активізувати міжпарламентську співпрацю, зокрема на рівні Міжпарламентської Асамблеї Україна – Литва та тристоронньої Міжпарламентської Асамблеї Україна-Литва-Польща.

«За останні півроку ми щільно увійшли у співпрацю, у нас також є спільне розуміння необхідності розвитку регіональної співпраці, подібно Нордично-Балтійській Асамблеї, - сказав він, зауваживши, що можна дискутувати щодо формату такої співпраці. - Більш щільна співпраця по цій лінії посилить наше європейське устремління і наш шлях до Європи».

За словами Парубія, союз країн Балто-Чорноморського поясу «має великий потенціал у питаннях транзиту, інфраструктури, економіки і безпеки». «Такий Балто-Чорноморський пояс – це щит Європи. Сьогодні в Україні ми розуміємо, що захищаємо весь вільний світ. Вважаємо, що така співпраця пішла б на користь і Україні, і Литві», - додав він.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua