Тетяна Чорновол готова поступитися авторством закону про конфіскацію мільярдів Януковича, аби він був прийнятий
п’ятниця, 25 вересня 2015, 17:16

Законопроект №3025 «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» дозволить вилучати майно у певного переліку осіб у зв’язку з системними фінансовими зловживаннями колишніх високопосадовців режиму Януковича, які знекровили українську економіку.

Про це йшлося сьогодні під час круглого столу: «Конфіскація майна колишніх високопосадовців чи захист права власності?» за участю народного депутата фракції «Народний фронт», співавтора законопроекту Тетяни Чорновол, громадського активіста Карла Волоха та низки посадовців і громадських діячів.

«Януковичем і його оточенням, за різними підрахунками, було вкрадено від 30 до 70 мільярдів доларів із українського бюджету. Зараз стоїть питання повернути хоча би частково ці кошти до українського бюджету. Поки арештовані лише 4 мільярди: 50% за кордоном і 50% в Україні», - розповіла Чорновол.

За її словами, подібні норми повернення вкрадених коштів діють майже в 40 країнах.

«В Італії подібний закон був ухвалений ще в 80-х роках, і де кошти мафії конфіскуються до цього часу. Так, бюджет до цих пір отримує 5 мільярдів євро щороку», - наголосила вона.

На думку народного депутата, таким чином українське законодавство іде в руслі західної практики і спрямоване на повернення вкрадених Януковичем і його оточенням коштів.

За її словами, приблизно 1,6 трлн доларів у світі повертається у бюджети різних країн завдяки такому механізму.

Представник «Народного фронту» зазначила, що у оновленій версії закону є лише одне прізвище в преамбулі – екс-президента Віктора Януковича. Таким чином були враховані зауваження до законопроекту.

Тетяна Чорновол також підкреслила, що готова співпрацювати з авторами альтернативного законопроекту, зокрема народним депутатом від БПП Сергієм Лещенком і головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним.

«Я готова подати руку Лещенку та Шабуніну, аби була користь. Готова відкликати свій підпис із законопроекту, нехай він іде під підписом Лещенка. Але він повинен бути прийнятий, оскільки є надзвичайно важливим», - наголосила депутат.

У свою чергу експерт, громадський активіст Карл Волох зазначив, що режим спецконфіскації дозволить викрити і довести до кінця незакриті корупційні схеми.

«Є конкретні арештовані кошти. І ми можемо довести, що вони злочинні», - сказав він.

Карл Волох навів у якості прикладу схему виведення коштів оточенням Януковича із «Нафтогазу України» на сумнівні схеми, а потім на рахунки у Белізі. За його словами, у Фінмоніторингу є можливості довести ці зв’язки з кінцевим бенефіціаром Олександром Клименком, що дозволить повернути вкрадені кошти.

Експерт також спростував інформацію про те, що закон Чорновол начебто пропонує здійснювати конфіскацію без вироку суду. 

«Має місце плутанина термінів. У запропонованому законопроекті конфіскацію дійсно пропонують робити без вироку, але за рішенням суду», - пояснив Волох.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua