У свідченнях Медведчука немає найбільш важливого - свідчень проти його кума Путіна - Арсеній Яценюк на Радіо НВ
четвер, 26 травня 2022, 22:39

Необхідне не тільки кримінальне провадження щодо Медведчука, а й по відношенню до Путіна і інших злочинців, які розпочали війну проти України і готували її - підкреслив прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк в ефірі Радіо НВ.

Він підкреслив, що у свідченнях Медведчука “не почув найбільш важливого - свідчень проти його кума Путіна”: "Я там не почув свідчень проти його “подельников” - це всякі козаки, суркови і всі інші, з ким спілкувався Медведчук”.

“Думаю, вкрай важливо, щоб Медведчук дав покази на свого кума. Щоб ми розслідували кримінальне провадження по відношенню і до Медведчука, і нарешті повинно бути відкрите кримінальне провадження по відношенню до Путіна і інших злочинців, які розпочали війну проти України і готували цю війну”, - наголосив він. 

Арсеній Яценюк нагадав, що він та його політсила “Народний фронт” жорстко виступали проти Медведчука, фракція НФ неодноразово блокувала парламент з вимогою притягти Медведчука до відповідальності: “Більше того, підставою для закриття телеканалів з медведчуківського пулу було рішення ВР, ініційоване фракцією «Народний фронт», зі зверненням до РНБО щодо введення санкцій по відношенню до цих каналів”.

Він зазначив, що Росія контролювала значний обсяг українського медійного ресурсу, і він це “відчув на собі: “Всі фейки про мільярд, про 24 вілли в Маямі, про мої паспорти, про Чеченську війну, про «Стіну» - всі ці фейки генерувалися в першу чергу росіянами. Я просто це на своїй шкурі все знаю”.

Щодо справи про закупівлю вугілля в ОРДЛО, Арсеній Яценюк нагадав, що як прем’єр-міністр України 2014 року дав пряму вказівку закуповувати вугілля в ПАР, “щоб диверсифікувати енергопостачання, а Україна не замерзла і залишилася зі світлом і з теплом”: “Потім виникла маса питань стосовно доцільності придбання цього вугілля. І я тоді звернувся до СБУ публічно на засіданні Кабінету міністрів і так само відправив відповідне протокольне рішення до СБУ, щоби розслідувати, що відбувається на вугільному ринку”, - наголосив він, додавши, що тоді так і не отримав відповіді. 

“Потім була ціна низка перевірок, в результаті яких не було встановлено фактів зловживань при придбанні цього південноафриканського вугілля. І, в принципі, рішення уряду про те, що диверсифіковувати закупівлю вугілля, було єдино правильним”, - підкреслив він.

У процесі слідства у справі закупівлі вугілля з ОРДЛО, наголосив Арсеній Яценюк, “повинна бути в першу чергу справедливість, і не може бути жодної політичної мотивації в цій справі”: “У сьогоднішній Україні, в сьогоднішній історичний, драматичний момент, все може відбуватися тільки по закону і по справедливості. І жодної політичної інсинуації не повинно бути”.

“Суд повинен встановити істину. А істина повинна ґрунтуватися на беззаперечних доказах”, - додав Арсеній Яценюк.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua