Ухвалений парламентом закон про кінематографію започаткує розвиток українського кіно, - Микола Княжицький (відео)
четвер, 23 березня 2017, 16:30

Ухвалений Верховною Радою Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» перш за все регулює підтримку українського кінематографу.

Про це заявив народний депутат фракції «Народний фронт» у Верховній Раді, голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький у кулуарах парламенту.

За його словами, документ також регулює надзвичайно багато сфер, зокрема боротьбу з піратством за авторське право. «Законопроект вперше впроваджує право, за яким правовласники, які створюють кіно- та телепродукцію, зможуть звернутися до тих, хто має намір незаконно її транслювати, щоб попередити таку трансляцію», - уточнив депутат.

Законопроект підтримує спільне виробництво кіно- та телепродукції в Україні з іншими країнами, зазначив представник «Народного фронту». «Якщо представники кінематографічної індустрії захочуть знімати щось на території України – фільм чи серіал, і якщо там буде позитивна розповідь про Україну, вони можуть отримати частину сплачених в Україні податків. Це поширена практика, так діє багато держав, щоб популяризувати свою країну та заробляти на цьому гроші», - додав він.

«Цей законопроект включає дуже багато різноманітних аспектів підтримки кіно- і телевиробництва. Справа в тому, що ми заборонили російські фільми та серіали, оскільки Росія є країною-агресором, і треба знайти способи підтримки вітчизняних кіно- та телекомпаній. Цей закон є компенсацією, завдяки якій буде зніматися українське кіно», - повідомив Микола Княжицький.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua