Уряд та парламент повинні отримати інформацію щодо кінцевих бенефіціарів Юзгаз Бі.Ві., - Наталія Кацер-Бучковська
понеділок, 10 жовтня 2016, 13:24

Кабінет Міністрів України повинен проінформувати парламент та суспільство щодо того, хто отримає права на найбільше родовище газу в Україні з метою максимального захисту національних інтересів.

Про це заявила член Комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат фракції "Народний фронт" Наталія Кацер-Бучковська, коментуючи ситуацію навколо законності конкурсу на розроблення Юзівського родовища.

Вона зазначила, що народні депутати повинні знати, хто є кінцевим вигодоодержувачем компанії Юзгаз Бі.Ві., яка перемогла на конкурсі на розроблення Юзівського газового родовища; також для того, щоб унеможливити співробітництво з фізичними та юридичними особами, що знаходяться в санкційному списку осіб, пов’язаних з державою-агресором Російською Федерацією.

За словами Наталії Кацер-Бучковської, необхідність отримати вище зазначену інформацію виникла після засідання робочої групи з вивчення питання щодо дотримання вимог законодавства під час проведення конкурсу для залучення інвестора з реалізації угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуваються в межах ділянки Юзівська, та визначення переможцем конкурсу компанії Юзгаз Бі.Ві., яке відбулося 3 жовтня 2016 року.

Як зазначила народний депутат, за результатами опрацьованої інформації, яку надало Міністерство енергетики та вугільної промисловості України щодо проведення конкурсу на розроблення Юзівського газового родовища, «виник ряд важливих запитань про законність результатів самого конкурсу та їх можливого негативного впливу на інвестиційний імідж України».

«Проведення самого конкурсу та його результати є порушенням ряду положень чинного законодавства, зокрема Закону України «Про угоди про розподіл продукції». Відсутні належним чином завірені копії гарантійних документів, що підтверджують фінансову та технічну спроможність компанії Юзгаз Бі.Ві., відсутня інформація щодо кінцевого вигодоодержувача компанії Юзгаз Бі.Ві, відсутні реальні підтвердження технічних ресурсів, а також досвід організації діяльності компанії Юзгаз Бі.Ві. Все це сильно підриває інвестиційний імідж України, а також ставить під загрозу захист національних інтересів України», - заявила Наталія Кацер-Бучковська.

Народний депутат також відзначила, що наразі відсутні підтвердження щодо виходу компанії «Шелл», яка працювала до 2014 року на ділянці Юзівська, з угоди про розподіл продукції між Україною, ТОВ Надра Юзівська та «Шелл».

«Таким чином, достеменно не відомо, чи всі проблемні моменти були вирішені з нашим міжнародним партнером «Шелл», - зауважує парламентар. 

Для того, щоб отримати відповідні пояснення та підтверджуючі документи, а також враховуючи стратегічне значення ділянки Юзівська для України та її значний ресурсний потенціал, необхідність захисту національних інтересів та необхідність протидіяти будь-якій діяльності, спрямованої на завдання шкоди інвестиційному іміджу України, Наталія Кацер-Бучковська звернулася до Прем'єр-міністра України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Голови правління НАК «Надра України» з відповідним запитом на отримання актуальної інформації.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua