Вікторія Сюмар: Рада має відновити історичну справедливість - норму про 75% української мови на ТБ (відео)
понеділок, 22 травня 2017, 13:23

Парламент має ухвалити на цьому тижні проект закону№5313 щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації, який передбачає введення 75% квоти для державної мови на українському телебаченні і який вже підтримали відомі діячі культури.

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції "Народний фронт", співавтор законопроекту Вікторія Сюмар під час засідання Погоджувальної ради.

Вона повідомила, що на сайті Верховної Ради вже зареєстрована електронна петиція від українських діячів культури щодо необхідності ухвалити даний законопроект.

"Діячі культури просять народних обранців сьогодні підтримати цей законопроект, тому що телебачення було і лишається локомотивом культури", - наголосила парламентар.

За словами Вікторії Сюмар, законопроект "повертає історичну справедливість, тому що до 2012 року, тобто до ухвалення "закону Колесніченка-Ківалова", в Україні діяла норма про 75% української мови на телебаченні".

"Всі канали виконували цю норму і не було жодних проблем. Зараз за ці чотири-п'ять років стався фантастичний відкат. Деякі канали мають лише 12% української мови (в ефірі), хоча раніше цілком справлялися із зовсім іншою квотою", - заявила голова Комітету.

Народний депутат також зауважила, що однією з ключових новацій законопроекту №5313 є те, що фільми та серіали на телебаченні мають демонструватися українською мовою, і лише радянські фільми будуть субтитруватися державною мовою.

"Ніхто не буде перекладати чи озвучувати заново "Брильянтову руку" і тому подібне. Тобто ніяких різких рухів на телебаченні не буде", - запевнила Вікторія Сюмар.

Як зазначила автор законопроекту, сьогодні його підтримують такі відомі українські діячі культури, як: Лесь Санін, Наталія Сумська, Рима Зюбіна, Ірма Вітовська, Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, Богдан Бенюк, Остап Ступка, Анатолій Гнатюк та "багато інших шанованих людей, які завжди творили українську культуру".

"Дуже прошу дослухатися до їхньої думки, до думки членів нашого комітету, які практично одноголосно схвалили даний проект закону, який є компромісний (ми провели цілу низку переговорів, розглянули 150 поправок) і зробити врешті цей історичний крок", - резюмувала Вікторія Сюмар.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua