Володимир Омелян: Ми розпочали реформу морської галузі
вівторок, 10 січня 2017, 13:21

Міністерство інфраструктури України розпочало реформу морської галузі.

Про це заявив міністр інфраструктури, представник партії «Народний фронт» Володимир Омелян.

За словами міністра, ключовим у цьому процесі є реформа Державного підприємства «Адміністрація морських портів України».

Володимир Омелян наголосив, що незважаючи на неодноразові спроби Уряду та Мінінфраструктури нормалізувати діяльність АМПУ, це державне підприємство залишається зразком неефективності, корупції та зловживань.

«Виникає багато запитань і з приводу керованості АМПУ. Крім того, такого спротиву з боку керівництва підприємства на будь-які пропозиції міністерства щодо впорядкування його роботи не було, мабуть, ніде. Всі наші рішення блокуються або ігноруються. Тому ми змінюємо керівництво АМПУ, що стане першим кроком у масштабній реформі морської галузі», - зазначив міністр.

Він заявив, що відповідні зміни були анонсовані ним ще на початку грудня 2016 року. «Можливо, саме це спонукало керівництво, яке ми наразі змінюємо, виписати собі премії за грудень у розмірі від 700 тис. гривень до 1,5 мільйона гривень на особу. І це тільки офіційні премії. Можна тільки уявити масштаби зловживань на державному підприємстві», - зазначив очільник міністерства.

Володимир Омелян заявив, що з метою нормалізації роботи підприємства міністерство призначило в. о. голови АМПУ Сергія Гронського. «Це - тимчасовий захід з метою встановлення нормального робочого діалогу між міністерством та АМПУ, а також зупинки зловживань, які здійснюються на підприємстві. Вже цього тижня буде призначено нового в. о. керівника АМПУ - Райвіса Вецкаганса».

Міністр наголосив, що зміна керівництва АМПУ - один з етапів реформування морської галузі: «Повноцінна реформа передбачає створення Морської адміністрації, яка візьме на себе всі завдання АМПУ. Також буде проведено суттєву оптимізацію структури та персоналу підприємства. Отже, питання номер один - зміна керівництва, реформа і паралельно з цим - корпоратизація, як цього вимагає українське законодавство».

 

ДОВІДКОВО

Райвіс Вецкаганс - громадянин Латвії, має понад 16 років успішної діяльності в управлінні підприємствами сектору транспорту та логістики, пароплавства та фінансових послуг. Обіймав посади члена правління, віце-президента АТ «Латвійське пароплавство», члена правління найбільшого портового терміналу з обробки насипних та генеральних вантажів в країнах Балтії Rigas Centralais Terminals, Голови правління  Riga Container Terminal.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua