Втягнення ОБСЄ у гібридну війну, яку Росія веде проти України, є неприпустимим, - заява профільного комітету ВР
середа, 4 липня 2018, 13:42

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалив заяву, якою звертає увагу на неприпустимість втягнення таких авторитетних міжнародних організацій, як Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) у гібридну війну, яку Російська Федерація веде проти України.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook представник фракції "Народний фронт", ініціатор заяви Сергій Висоцький.

"Тільки що Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики схвалив ініційовану мною заяву щодо неприпустимості втягування ОБСЄ в інформаційну війну проти України. Цією заявою ми відреагували на скандальну конференцію у Києві, на якій за запрошенням ОБСЄ повинні були виступати російські пропагандисти", - повідомив народний депутат.

Члени Комітету вважають, що одним із елементів цієї гібридної війни є сам факт заперечення збройної агресії РФ проти України, і, "на жаль, ОБСЄ, проводячи міжнародну конференцію "Посилення свободи і плюралізму засобів масової інформації в Україні під час конфлікту в країні та навколо неї", повторює кліше російської пропаганди".

"Ми наголошуємо, що така назва конференції є провокативною та некоректною, оскільки не існує жодного "конфлікту в країні", натомість має місце збройна агресія РФ проти України а також анексія Російської Федерації частини української території всупереч всім міжнародним угодам. І факт такої агресії визнаний як міжнародними організаціями, так і більшістю країн світу", - йдеться у заяві.

Комітет також наголошує на тому, що свобода слова є надважливою цінністю для українського суспільства.

"Наш комітет та весь український парламент за останні чотири роки розробив та прийняв цілу низку надзвичайно прогресивних законів у сфері інформполітики - роздержавлення друкованих ЗМІ, створення незалежного суспільного мовлення, прозорість медіа власності, захисту прав журналістів. Водночас, ми не можемо не відзначити, що інформаційна війна є інтегральною складовою агресії Російської Федерації, і в таких умовах Україна змушена адекватно та пропорційно реагувати на відповідні загрози, захищаючи власний суверенітет і незалежність", - заявили народні депутати.

На їх думку, "запрошення на конференцію ОБСЄ російських пропагандистів з російських ЗМІ, які неодноразово вдавалися до інформаційних маніпуляцій проти України, можна трактувати як пряму провокацію".

Крім того, у комітеті вважають "неприпустимим використання міжнародної конференції для організації провокацій проти політичного в’язня Кремля Олега Сенцова, який сьогодні знаходиться на межі між життям та смертю внаслідок російських тортур".

"Ми наголошуємо, що саме Російська Федерація є однією з найбільших загроз для свободи слова і демократії у світі. Крім того, російські медіа перетворилися на інструменти пропаганди та поширення фейків, спрямованих на підбурювання до дискримінації, ворожнечі та насильства, що відчуває на собі не лише Україна, але і ціла низка інших країн. Комітет підкреслює необхідність збереження у світі свободи слова та свободи засобів масової інформації. В той же час, неприпустимо ігнорувати потребу в розробці інструментів для захисту демократії від інформаційної зброї, яка становить серйозну загрозу для прав людини та світової безпеки", - наголошується у заяві.

"Ми завжди стояли і будемо стояти на сторожі захисту прав журналістів та свободи слова в Україні. В той же час, ми закликаємо організаторів конференції, в тому числі представника ОБСЄ Арлема Дезіра, більш фахово розібратися в ситуації щодо гібридних інформаційних впливів, аби не перетворювати ОБСЄ в інструмент російських маніпуляцій", - резюмували члени Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики.

Крім того, Сергій Висоцький додав, що у п'ятницю, 6 липня, він відлітає на чергову сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ, на якій буде "піднімати це питання та питання діяльності представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра".

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua