Є механізм, як можна, не відмовляючись від російського газу, не платити РФ гроші - Арсеній Яценюк (відео)
неділя, 17 квітня 2022, 19:08

Арсеній Яценюк запропонував застосувати “іранський”механізм до закупівель газу з РФ:  “Росія продає газ ЄС, Європа платить за цей газ, тільки на спеціальний рахунок в європейському банку. І ці гроші до Росії не потрапляють. До Росії ці гроші потраплять тільки після того, коли РФ заплатить всі репарації Україні і заплатить повністю за всі судові позови”, - пояснив прем’єр-міністр 2014-2016 років в ефірі каналу “Еспресо”.

Арсеній Яценюк підкреслив, що щодня РФ отримує на свої рахунки від продажу енергетичних ресурсів 1 мільярд доларів.

Він нагадав, що вже існує механізм, “як можна, не відмовляючись від російського газу, не платити росіянам гроші” - такий працює з Іраном.

“Це не щось нове, це не відкриття Америки. І тому це лежить у площині політичної волі Європейського Союзу і наших західних партнерів сказати: до того моменту, доки ми не в стані відмовитися від газу, ми беремо газ, гроші ми платимо, тільки росіянам не віддаємо, ці гроші залишаються заморожені на спеціальному рахунку. І тільки після того, коли будуть виплачені всі борги Росії перед Україною в першу чергу по репараціям, тільки після цього, можливо, якісь копійки для росіян залишаться”, - сказав Арсеній Яценюк.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua