Затверджено Державну цільову програму розвитку автомобільних доріг на 2018-2022 роки (відео)
середа, 21 березня 2018, 14:14

Уряд затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.

Виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів, міністр інфраструктури, представник партії «Народний фронт» Володимир Омелян наголосив, що в 2018 році буде відремонтовано близько 4 тис. км доріг, але ключовим є не кількість, а якість дорожніх робіт.

«Надважливо, щоб дороги були в належному стані не лише на час їх гарантійного ремонту, але й на 20-30 років мінімум. Завдяки співпраці з міжнародною ініціативою CoST, яка проводить моніторинг дорожніх проектів, виявлено, що в період з 2013 по 2015 рік, а також протягом частини 2016 року замовники не вживали достатніх заходів задля усунення підрядниками недоліків на дорогах протягом гарантійного періоду. Я хочу подякувати уряду Великої Британії, Кореї і програмі розвитку ООН, які створили цю ініціативу і підтримують, бо це важлива додана вартість для якості нашої роботи», - заявив Володимир Омелян.

Міністр зазначив, що цього року «Укравтодор» отримав безпрецедентно високе фінансування на контроль якості доріг - 30 млн грн.

Володимир Омелян вніс на затвердження Уряду постанову щодо створення урядової робочої групи з контролю якості доріг: «Для нас надважливо, щоб це було нормальною європейською практикою, коли в нас закінчується 5-річний, 10-річний ремонт, за 2,3,4 місяці ми проводимо повну інспекцію цього автошляху і держава його отримує на своє утримання в належній якості».

Окремо очільник Мінінфраструктури зазначив, що хороший стан доріг неможливий без дотримання їх належної експлуатації: «В минулому році ми закупили 78 комплексів габаритно-вагового контролю, в цьому році спільно з європейськими партнерами запроваджуємо пілотний проект «Weight in motion» навколо Києва. Сподіваюсь, в наступному році близько 100 таких комплексів буде встановлено по всій Україні. Йдеться про стаціонарний контроль без втручання людського фактору».

Державна програма розвитку автомобільних доріг на 2018-2022 роки спрямована на забезпечення ефективного функціонування та розвитку наявної мережі автомобільних доріг загального користування державного значення за маршрутами міжнародних та національних транспортних коридорів. Також на підвищення безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності автоперевезень пасажирів і вантажів та забезпечення належного експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

Прогнозний обсяг фінансування програми становить 298,3 млрд грн, зокрема за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету (Державний дорожній фонд) - 178,1 млрд грн, з них на погашення зобов’язань за кредитами - 33,52млрд грн, за рахунок коштів загального фонду - 6,35 млрд грн, за рахунок інших джерел - 113,88 млрд грн, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій - 67,51 млрд грн та коштів інвесторів - 46,37 млрд грн.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua