Зменшення тиску на Росію лише розширить її агресію, - Георгій Логвинський
вівторок, 8 листопада 2016, 16:40

Пом’якшення санкцій проти російського окупаційного режиму в Криму й на Донбасі призведе до розширення агресії.

Про це заявив народний депутат від "Народного фронту" Георгій Логвинський, коментуючи інформацію про те, що пором "Варяг" здійснює прямі рейси між Севастополем і турецьким портом Зонгулдак.

"Пом’якшення санкцій проти окупанта неприпустиме. Ми рішуче засуджуємо таке порушення санкційного режиму. Я вже звернувся з цього питання до українських та закордонних правоохоронців", - сказав він.

"Санкції, запроваджені Заходом і Україною у зв’язку з російською агресією, мають лише розширюватися - поки не припиниться агресія. Відколи розпочався мирний процес, ми не бачимо реальної деескалації війни на Донбасі. Більше того, Росія нарощує репресії на окупованих територіях та щодо громадян України в РФ. В Криму повзучий геноцид кримськотатарського народу та віруючих, які не належать до московських псевдоцерков. На всіх окупованих землях триває розграбування інфраструктури, придушення соціального протесту. Отже, Україна й світ мають відповісти жорсткішими довгостроковими санкціями проти окупанта. В тому числі, і в перших рядах - Туреччина", - заявив Логвинський.

Він наголосив, що санкції щодо окупованих Криму та Донбасу завдають істотної шкоди Росії й безпосередньо обмежують її можливості розширювати агресію на інші країни і регіони.

"Санкції та обмеження щодо Криму й Донбасу - це не символічний тиск. Заходи, запроваджені Урядом Яценюка та міжнародними партнерами, погіршили економічне становище РФ, істотно збільшили витрати Росії на утримання Криму й непідконтрольну територію Донбасу. Йдеться про заборону авіарейсів, закриття портів; обмеження на перевезення товарів", - сказав народний депутат.

Георгій Логвинський зазначив, що, за підрахунками незалежних російських експертів, середньорічні витрати лише на окупацію Криму вже перевищили 200 мільярдів рублів (більше 3 мільярдів доларів). Загалом Росія вже втратила понад 20 мільярдів доларів через вторгнення до Криму.

"Економічно-активне населення масово втікає з окупованих земель, - підриваючи податкову базу окупаційного режиму. Це гроші, які не пішли на вторгнення Путіна в інші країни; на боєприпаси та зарплати для окупантів на Донбасі, на пропаганду ненависті до України й Заходу; на мережу сексотів ФСБ в Криму. Якщо світ системно розширить цей тиск, є реальний шанс змусити Кремль припинити агресію", - пояснив Логвинський.

У зв’язку з цим він вважає безпідставними й неприпустимими заклики до пом’якшення санкцій проти Росії та її окупаційних режимів.

"Останнім часом звучать заклики пом’якшити режим сполучення з Кримом і окупованим Донбасом з нібито гуманітарною та економічною метою. Жодної логіки в цьому немає. Якщо ми зменшимо тиск на агресора, створимо атмосферу безкарності - жодного миру не буде! Російська агресія обов’язково лише розшириться! І не лише в Україні. Путін уже продемонстрував економічну й інформаційну агресію в Туреччині, США, Балто-Скандинавії. Навіщо ж давати йому грошей на це шляхом пом’якшення санкцій?!", - наголосив Логвинський.

 

Георгій Логвинський - український юрист, один з ключових експертів щодо протидії окупації Криму та захисту населення окупованих територій. Заступник голови Міжвідомчої робочої групи Кабінету Міністрів з питань відшкодування втрат, завданих тимчасовою окупацією частини території України. Заступник голови Комітету ВР з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Радник Голови Меджлісу кримськотатарського народу. Заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. Народний депутат України, член фракції "Народний фронт".

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua