Посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення сприятиме захисту інформаційного простору країни та дозволить попереджати випадки, коли в програмах та передачах лунають заклики до ворожнечі, ненависті, пропагують війну та державу-агресора.
Про це сьогодні заявила заступник голови фракції «Народний фронт», Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар, коментуючи законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення» (№ 1889) від 30 січня 2015 року.
Автор законопроекту пропонує низку суттєвих змін до законів про телебачення і радіомовлення, про Нацраду, Кодексу адміністративного судочинства, в тому числі накладати штрафи за кожне виявлене порушення.
У Пояснювальній записці законопроекту № 1889 зазначено, що наявна система санкцій не дозволяє оперативно реагувати на виявлені порушення. Тому законопроект пропонує прозору систему нарахування штрафів і порядок застосування фінансових санкцій.
«Ми даємо можливість Національній раді з питань телебачення та радіомовлення накладати штрафи у випадку кричущих порушень, які збурюють суспільство. Тому що діяти в інший спосіб - це фактично шлях відбору ліцензій. Ми жодним чином не можемо давати Національній Раді цей шлях, оскільки це припиняє роботу телерадіоорганізацій і потім вони фактично не можуть повернутися до своєї роботи. Ми пропонуємо робити це лише через суд», - заявила Сюмар.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації зазначила, що штрафи - це абсолютно європейська норма.
«Штрафи в розмірі 5, 10 і 15% від суми ліцензійного збору - це абсолютно невеликі суми. Це порядку 40 тисяч гривень за порушення, але це нормально, бо це дає можливість іти простішим шляхом. Наприклад, виявилось порушення, що є ця персона «нон ґрата», яку пустили не переглянувши ефір, - штраф і не має підстав для позбавлення ліцензій», - зазначила народний депутат.
Вікторія Сюмар також наголосила, що необхідно надати Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, яку вибирає парламент і президент, можливість бути ефективною.
«У нас в деяких ОДТРК на Сході таке діється в ефірі, що просто на жодну голову не налазить, коли за кошти платників податків ми пропагуємо сепаратистів і терористів. Це не є нормальним», - резюмувала Голова Комітету з питань свободи слова та інформації.