Добровольчі батальйони стали рушієм реформи української міліції.
Про це повідомив у вівторок, 23 вересня, командир підрозділу, член Військової Ради політичної партії «Народний фронт» Юрій Береза.
«Добровольчі батальйони, котрі були створені в структурі МВС, - це, мабуть, одна із найбільш показових реформ, яка привела у лави міліції справжніх патріотів. Такого ми не мали за всі роки державної незалежності. Сьогодні добровольчі батальйони у складі Міністерства внутрішніх справ користуються великою повагою серед людей. І якщо під час Майдану найбільше боялися міліцію, то саме добровольці почали повертати до неї довіру», - заявив член Військової ради «Народного фронту».
«Більше того, саме батальйони, створені відповідно до концепції Авакова-Турчинова, виявилися спроможними забезпечувати оборону, як від зовнішнього ворога, так і всередині країни», - наголосив Береза, додавши, що саме з батальйонів мають формуватися сили спеціальних операцій, які можуть захищати країну і надалі.
Зокрема, Юрій Береза повідомив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підписав розпорядження про перетворення батальйону «Дніпро» на полк.
За його словами, такий крок пов'язаний з тим, що перед «Дніпром» ставляться набагато ширші бойові завдання. Крім того, зазначив командир полку, відтепер «Дніпро» – найбільш якісний підрозділ МВС.
«Він об’єднуватиме функції і штурмового батальйону і поліцейської частини. Функції батальйону – це все ж таки більше поліційні функції – зачистка території, забезпечення конституційного порядку території, а полк уже надає можливість звільняти територію», - пояснив Юрій Береза.
За його словами, найголовнішим результатом такого перетворення стане те, що полк матиме можливість отримувати більш серйозну зброю, в тому числі – важку.
«Є також багато технічних моментів, котрі ми зараз намагаємось вирішити в межах Міністерства внутрішніх справ», - додав командир полку.
Юрій Береза також наголосив, що реформування силових структур держави слід розпочинати саме з МВС.
«Коли ми на перших порах заходили в Донецьку область, нам доводилося вкладати міліціонерів з райвідділів мордами в підлогу і робити люстрацію на місці. По-іншому було неможливо, бо вони нам одразу стріляли в спину», - аргументував він.