Арсеній Яценюк представив діловим та інвестиційним колам США План дій «Відновлення країни» (фото)
п’ятниця, 26 вересня 2014, 01:34

У четвер, 25 вересня, Прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк зустрівся з представниками ділових та інвестиційних кіл США в Нью-Йорку, де Глава Уряду перебуває з робочим візитом.

У ході зустрічі Арсеній Яценюк представив урядовий План дій «Відновлення країни».

Під час зустрічі було домовлено про конкретну практичну підтримку урядових реформ. Американські компанії нададуть експертну допомогу у реалізації планів Уряду в питаннях боротьби з корупцією, лібералізації економіки і спрощення регуляторного поля.

«Перед нами є і виклики, і можливості. Мати одну революцію, одну війну і двоє виборів – нелегко для того, аби керувати процесом і втілювати реформи. Але, незважаючи на це, ми зробили все для стабілізації фінансової ситуації в Україні і щоб прокласти шлях до подальших реформ», - сказав він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд України ухвалив кілька пакетів жорсткої економії.

Він наголосив, що Уряд зробив усе, аби стабілізувати ситуацію в Україні: «Ми підписали угоди з МВФ, Світовим банком, Європейським інвестиційним банком. Завдяки цій підтримці ми виконуємо свої зобов’язання і будемо це робити в сьогоднішніх умовах. Адже для Уряду важливо мати репутацію й довіру міжнародних інвесторів».

Основне завдання сьогодні, за його словами, - вирішити безпекову ситуацію в країні та добитися «деескалації збройного конфлікту, який кілька місяців том розгорнула Росія».

Глава Уряду нагадав, що за місяць в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори: «Після виборів буде новий Парламент і нова коаліція, яка має бути потужно прореформістською та проєвропейською».

Ключовий виклик для України, за словами Арсенія Яценюка, - пришвидшити процес необхідних реформ.

Основна реформа, на його переконання, - антикорупційна. Арсеній Яценюк повідомив, що Уряд України вніс до Парламенту законопроект, який передбачає створення Національного антикорупційного бюро, антикорупційної стратегії, зміну системи моніторингу життя держслужбовців – «не тих, хто працює на нижчих щаблях, а тих, хто обіймає вищі посади, починаючи від Президента і закінчуючи Прем’єр-міністром та членами Уряду».

Другий крок, наголосив він, -  подолати корупцію в державних компаніях. «Найкращий шлях зробити це – приватизувати їх», - наголосив Арсеній Яценюк, зазначивши, що Уряд вже вніс до Парламенту проект закону щодо приватизації.

Він звернувся до представників інвестиційних кіл США: «Ми будемо раді бачити вас як інвесторів, які придбають українські держкомпанії».

Третій крок, за словами Глави Уряду, - це податкова реформа: «Ми хочемо мінімізувати кількість податків і збільшити ставки податків. Але, з іншого боку є питання бюджетних видатків, величезної діри в Пенсійному фонді, як покрити наші соціальні програми. Ми прагнемо знайти збалансоване рішення».

«Уряд запропонував податкову реформу і очікує, що Парламент ухвалить її і в 2015 році ми матимемо новий податковий режим», - сказав він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що рушіями для української економіки вважає сільське господарство та енергетику.

Він звернувся до представників ділових кіл стати інвесторами в ці сектори української економіки та повідомив, що відбулася низка переговорів щодо цього між Кабінетом Міністрів України та Урядом США та ЄС: «Якщо ми будемо діяти спільно, ми можемо відігравати дуже серйозну економічну роль і мати разом економічні зиски».

«Ми дуже сильні в сфері сільського господарства. І можемо стати навіть провідними в сільському господарстві, якщо будемо діяти насамперед зі США та рядом країн ЄС», - зазначив Глава Уряду.

Він нагадав, що  Україна ратифікувала Угоду про Асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі ЗВТ: «Рішенням Європейської комісії Україна отримала період відтермінування в рік, що дозволяє Україні зайти на європейський ринок без обмежень, а ми на рік отримали додатковий захист для українського ринку».

«Але ми рішучі в імплементації Угоди з ЄС та в тому, аби зробити українську економіку конкурентоспроможною. Хочу висловити політичну волю цього Уряду – ми імплементуємо Угоду про ЗВТ і підемо далі. Це єдиний шанс покращити українську економіку», - сказав Глава Уряду.

«Зрозуміло, що ми можемо щось втратити в короткотерміновій перспективі. Але в довгостроковій перспективі ми отримаємо набагато більше», - переконаний Арсеній Яценюк.

Ще один рушій економіки - енергетика - є, за словами Глави Уряду, «і викликом, і можливістю». Він нагадав, що 26 вересня відбудуться тристоронні переговори щодо постачання газу на рівні України, ЄС та Росії. Він також зазначив, що українська сторона подала до суду на російський «Газпром»: «Потрібно близько року, щоб отримати рішення Стокгольмського арбітражного суду. Але ми переконані, що це правильний шлях, як вирішити проблему енергетики та завершити дебати з російським «Газпромом».

За його словами, Україні не вистачає близько 5 млрд кубометрів природнього газу, щоб пройти зиму: «Проте ми маємо дуже великі шанси проти зиму навіть маючи 17 млрд кубометрів природнього газу в українських газосховищах».

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд України забезпечив реверсні поставки газу зі Словаччини, Угорщини та Польщі,  замістивши таким чином близько 60% російського газу.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua