Чорновол: Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти корупційної схеми в державному підприємстві Мінюсту (відео)
п’ятниця, 26 вересня 2014, 03:00

Генеральна прокуратура  закрила кримінальну справу проти  корупційної  схеми  в державному підприємстві Мінюсту «Інформаційний  центр». Мова йде про мільйони  коштів,  які таким  чином потрапляють на кіпрські офшори, а не в державний бюджет.

Про це  повідомила журналістка, член Політради партії  «Народний фронт» Тетяна  Чорновол.

Чорновол зазначила, що мова йде про корупційну схему на базі державного підприємства Мінюсту «Інформаційний центр» та приватної фірми, яка займалася розробкою програмного забезпечення для державних реєстрів «Арт-мастер».

Ця схема уже тривала більше 10 років. Її суть у тому,  що кожен, починаючи від нотаріуса  до приватної особи, яка реєструє  шлюб чи оформляє  довідку про смерть, має  начебто заплатити за авторські права приватній фірмі, зареєстрованій на Кіпрі.

«Я маю досвід із  справою  Бакуліна , коли справа була закрита. Але після того, як «Народний фронт» вийшов до преси,  вона знов була поновлена.  Теж саме, я сподіваюсь,станеться з «Арт-матером»,  адже ця корупційна схема триває  вже більше  10  років», - заявила Чорновол.

«Для мене закриття цієї  справи -  шоковий стан. Тому що є дуже багато матеріалів, які свідчать про  кримінал  у цій корупційній схемі. Відповідно я сподіваюсь,  що Генпрокуратура знов поновить цю справу, тому що позаяк ця справа була у ГПУ, МВС не може порушити її знову. Тому все зараз залежить від  Генпрокуратури», - зазначила член  Політради «Народного фронту».

«Потрібно, щоб  ГПУ  довела цю  справу до кінця,  а потім подала позов у суд  про скасування договорів, які були підписані між державним підприємством  Мінюсту і «Арт-мастером», і повернення  державних реєстрів в користування держави. Щоб плата, яку платять громадяни, йшла на рахунки держави, а не на офшори», - додала Чорновол.

Вона також відзначила,  що розслідування  даної  корупційної  схеми виникало під  час кожної  зміни влади, однак постійно затихало.

«Очевидно, що власники цієї схеми просто платили зацікавленим особам, і ці справи були закриті», - наголосила кандидат у народні депутати.

У свою чергу у Мін'юсті заявили, що з  початку цього року міністерство повністю  відмовилося від  платежів цій приватній структурі,  а всі матеріали були передані правоохоронним органам.

Як стверджують у міністерстві, ще на початку цього року було проведено перевірку цієї схеми по відмиванню мільйонів гривень цими приватними структурами, що належали попередній владі, і всі матеріали передані органам прокуратури.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua