Держава повинна негайно реалізовувати кадровий потенціал, якого збройні формування набули під час АТО, - Дмитро Тимчук
четвер, 16 жовтня 2014, 14:01

Якщо держава негайно не почне реалізовувати кадровий потенціал, якого збройні формування набули під час АТО, то втратить його, - заявив координатор Військової ради партії «Народний фронт» Дмитро Тимчук. 

«З весни цього року, тобто з початку бойових дій на Сході, і в Збройних Силах України, і в добровольчих формуваннях проявляються ті, хто має неабиякі лідерські якості, вміє оперативно приймати вірні рішення, брати на себе відповідальність. Це – природжені командири, які мають стати кістяком майбутнього українського війська», - зауважив він. 

«За усіх часів в усіх арміях світу, які брали участь у бойових діях, такі люди реалізовували блискучу військову кар’єру.  Але, на превеликий жаль, ми не бачимо, щоб в України військове керівництво створювало механізм відбору цих людей та їх призначення на командні посади», - сказав Тимчук. 

На його думку, найбільш заважає створенню цього механізму корупція в армії та пострадянське мислення військових керівників. 

«У нашій державі ще на початку 2000-х років такса на отримання генеральского звання починалася з позначки у 10 000 доларів, згодом ціни зростали. Зрозуміло, що зараз кадрові органи Міноборони не будуть за власною волею просувати «вискочок» з військ за «спасибі». Але цю систему вкрай необхідно ламати. Чого варті куплені військові звання та посади, - ми добре знаємо. У тому числі й через це було втрачено Крим та захоплено третину Донбасу», - впевнений координатор Військової ради партії «Народний фронт» . 

«Друга проблема – зауваження представників кадрових органів щодо того, що кандидати на командні посади повинні мати потужний рівень військової освіти. Мовляв, за радянськими нормами командира батальйону потрібно «вирощувати» 10 років, командира корпусу – 20 років. Але це прийнятно для мирного часу. У ході війни ці орієнтири не мають сенсу, адже люди дуже швидко проявляють свої справжні таланти та набувають реального бойового досвіду. Варто лише надати їм певний рівень теоретичних знань, і це – готові командири», - вважає Тимчук. 

На його думку, для цього потрібно запроваджувати у військових навчальних закладах скорочені програми підготовки для учасників АТО, які мають відбирати кадрові органи. «Тільки тоді ми не просто збережемо кадровий потенціал, якого набули під час бойових дій, але і зможемо на його основі створювати оновлене військо», - додав він.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua