Якщо держава негайно не почне реалізовувати кадровий потенціал, якого збройні формування набули під час АТО, то втратить його, - заявив координатор Військової ради партії «Народний фронт» Дмитро Тимчук.
«З весни цього року, тобто з початку бойових дій на Сході, і в Збройних Силах України, і в добровольчих формуваннях проявляються ті, хто має неабиякі лідерські якості, вміє оперативно приймати вірні рішення, брати на себе відповідальність. Це – природжені командири, які мають стати кістяком майбутнього українського війська», - зауважив він.
«За усіх часів в усіх арміях світу, які брали участь у бойових діях, такі люди реалізовували блискучу військову кар’єру. Але, на превеликий жаль, ми не бачимо, щоб в України військове керівництво створювало механізм відбору цих людей та їх призначення на командні посади», - сказав Тимчук.
На його думку, найбільш заважає створенню цього механізму корупція в армії та пострадянське мислення військових керівників.
«У нашій державі ще на початку 2000-х років такса на отримання генеральского звання починалася з позначки у 10 000 доларів, згодом ціни зростали. Зрозуміло, що зараз кадрові органи Міноборони не будуть за власною волею просувати «вискочок» з військ за «спасибі». Але цю систему вкрай необхідно ламати. Чого варті куплені військові звання та посади, - ми добре знаємо. У тому числі й через це було втрачено Крим та захоплено третину Донбасу», - впевнений координатор Військової ради партії «Народний фронт» .
«Друга проблема – зауваження представників кадрових органів щодо того, що кандидати на командні посади повинні мати потужний рівень військової освіти. Мовляв, за радянськими нормами командира батальйону потрібно «вирощувати» 10 років, командира корпусу – 20 років. Але це прийнятно для мирного часу. У ході війни ці орієнтири не мають сенсу, адже люди дуже швидко проявляють свої справжні таланти та набувають реального бойового досвіду. Варто лише надати їм певний рівень теоретичних знань, і це – готові командири», - вважає Тимчук.
На його думку, для цього потрібно запроваджувати у військових навчальних закладах скорочені програми підготовки для учасників АТО, які мають відбирати кадрові органи. «Тільки тоді ми не просто збережемо кадровий потенціал, якого набули під час бойових дій, але і зможемо на його основі створювати оновлене військо», - додав він.