Арсеній Яценюк запросив до публічного формування коаліції «Європейська Україна» Блок Петра Порошенка, «Батьківщину», «Самопоміч» і Радикальну партію (фото)
середа, 29 жовтня 2014, 13:10

Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк оголосив базові принципи формування нового проєвропейського Уряду і нової прореформаторської європейської більшості в Парламенті, здатної провадити невідкладні реформи. Про це Глава Уряду заявив на прес-конференції в Будинку Уряду в середу, 29 жовтня.

Арсеній Яценюк повідомив, що завершений паралельний підрахунок голосів: «Політична партія «Народний фронт», яка посіла перше місце на парламентських виборах, зобов’язана розпочати процес формування коаліції».

Він запропонував назвати нову коаліцію «Європейська Україна»: «Тому що саме за це люди стояли на Майдані й цього очікують від нас: виконання угоди між Україною і Європейським Союзом і формування України як європейської держави».

Запропонований текст угоди, повідомив Арсеній Яценюк, вміщається на 2,5 сторінках – «він чіткий і зрозумілий, простий і ефективний». Окрім тексту самої угоди запропонований також регламент – «як діє коаліція»: «Ми підготували основне – це що треба робити».

Глава Уряду продемонстрував коаліційні угоди попередніх років: «Тут маса сторінок, із цих угод було виконано в кращому випадку 10%. Тому я хотів би, щоб ми за кількістю сторінок не намагалися приховати реальні наміри».

Основою для формування нової коаліції, за словами Глави Уряду, є План дій з імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, який уже затверджений цим Урядом.

Арсеній Яценюк нагадав, що підготовлені та оприлюднені проекти законів, які необхідно ухвалити у Верховій Раді. За його словами, неапрацьовані 36 законопроектів, частина з яких внесені до Парламенту, частина мають бути узгоджені новим складом коаліції і ухвалені до кінця поточного року: «Просимо політичні сили, які стануть учасниками коаліції, внести свої правки до цих текстів законів, щоб невідкладно ухвалити їх новим складом Парламенту».

«Звертаюсь в першу чергу до Блоку Петра Порошенка, тому що вважаю Блок Петра Порошенка і персонально Президента основним стратегічним партнером із реалізації змін в країні. Відповідальність за долю держави зараз лежить на Президенті і на партії, яка посіла перше місце під час цих парламентських виборів. Так само вважаю за необхідне запросити до офіційних і публічних переговорів щодо формування коаліції Юлію Тимошенко і партію «Батьківщина», «Самопоміч» і Андрія Садового, і Радикальну партію, за яку також проголосував мільйон українців», - підкреслив він.

«Ми пропонуємо чіткий і зрозумілий, простий і ефективний текст коаліційної угоди на 2,5 сторінки. Назва коаліції – «Європейська Україна». Ми пропонуємо так само простий регламент діяльності коаліції на дві сторінки - як приймаються рішення в коаліції. Ми підготували всі закони і всі рішення, які необхідні для України і які потрібно приймати новим складом Верховної Ради і новим Урядом», - підсумував Арсеній Яценюк.

 

Текст коаліційної Угоди «Європейська Україна», запропонований Політичною партією  «Народний фронт».

УГОДА ПРО СТВОРЕННЯ КОАЛІЦІЇ ДЕПУТАТСЬКИХ ФРАКЦІЙ

«ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА»

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ VIII СКЛИКАННЯ

Ми, народні депутати України, члени депутатських фракцій _____ та позафракційні,

виходячи з результатів вільного і демократичного волевиявлення Українського народу, реалізованого в ході позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014р.;

підтримуючи прагнення українців до європейського майбутнього, свободи і демократії;

сповідуючи цінності демократії і верховенства права, захисту прав і свобод людини та національних інтересів;

поділяючи спільну відповідальність за реалізацію обраного Україною курсу на європейську інтеграцію, що передбачає здійснення глибинних перетворень в усіх сферах життя суспільства і держави;

у відповідності до Конституції України проголошуємо створення Коаліції «Європейська Україна» у Верховній Раді України VIII скликання.

Стратегічною метою своєї діяльності Коаліція визначає імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, створення передумов для набуття Україною членства в ЄС.

Головними завданнями Коаліції є:

- Формування професійного, відповідального Уряду – Кабінету Міністрів України;

- Затвердження Програми діяльності Уряду – Національної програми імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, що базуватиметься на положеннях Плану заходів з імплементації Угоди на 2014-2017рр. (План заходів є невід`ємним додатком до Коаліційної угоди);

- Забезпечення реалізації Програми діяльності Уряду через законодавчі та інші конституційні повноваження Верховної Ради України.

Коаліція визначає пріоритетними завданнями Кабінету Міністрів України:

- Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, зміцнення обороноздатності Української держави;

- Відновлення та реалізацію курсу на євроатлантичну інтеграцію;

- Забезпечення економічної та фінансової стабільності держави, виконання програм співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями;

- Здійснення політики дерегуляції, покращення умов економічної діяльності, створення державних інструментів підтримки економічного розвитку;

- Проведення податкової і бюджетної реформ;

- Посилення енергетичної незалежності України, забезпечення політики диверсифікації постачання енергоносіїв, підвищення енергоефективності виробництва та впровадження енергозберігаючих технологій;

- Подолання негативних соціальних, економічних, інфраструктурних наслідків російської агресії для України;

- Забезпечення боротьби з корупцією;

- Забезпечення очищення влади, зокрема, шляхом проведення люстрації відповідно до ухваленого Закону;

- Реформування правоохоронних органів, суду та прокуратури;

- Здійснення децентралізації влади, посилення повноважень та фінансової бази місцевого самоврядування;

- Продовження реформування системи освіти, реформа системи охорони здоров’я за європейським зразком;

- Досягнення умов, необхідних для запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС.

Взаємодія Коаліції з Кабінетом Міністрів України здійснюється шляхом:

участі народних депутатів, які входять до Коаліції, у розробці законопроектів, спрямованих на виконання Програми діяльності Уряду;

участі народних депутатів, які входять до Коаліції, у роботі урядових комітетів Кабінету Міністрів України;

забезпечення членами Коаліції підтримки законодавчих ініціатив Уряду. спрямованих на реалізацію його Програми діяльності;

здійснення народними депутатами, які входять до складу Коаліції, парламентського контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.

Загальні засади створення, функціонування та припинення діяльності Коаліції регулюються Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Керівними органами Коаліції є:

Загальні збори Коаліції;

Рада Коаліції.

Загальні збори Коаліції складаються з народних депутатів,що входять до складу Коаліції. Загальні збори є правомочними, якщо в них беруть участь не менше двох третин народних депутатів, що входять до складу Коаліції.

Рішення Загальних зборів Коаліції вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш як половина народних депутатів, що входять до складу Коаліції.

Загальні збори Коаліції можуть приймати рішення з будь-якого питання діяльності Коаліції.

До складу Ради Коаліції входять голови депутатських фракцій – учасників Коаліції та додатково по одному представнику від кожної депутатської фракції – учасника Коаліції.

Інші питання діяльності керівних, дорадчих, технічних та інших органів Коаліції регулюються Регламентом Коаліції, що затверджується рішенням її загальних зборів.

До Угоди додаються:

1. План заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС на 2014-2017 роки

2. Перелік першочергових законодавчих ініціатив

3. Проект Регламенту Коаліції

 

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua