Уряд України готовий відкрити норвезьким компаніям можливість інвестувати в українську ГТС, – Арсеній Яценюк на Норвезько-Українському бізнес-форумі (фото)
вівторок, 18 листопада 2014, 02:00

«Якщо норвезькі компанії енергетичного сектору готові інвестувати в українську газотранспортну систему, Уряд України готовий подати спеціальний законопроект, який дасть змогу не тільки компаніям з ЄС та США, а й норвезьким компаніям прямо інвестувати в українську ГТС та газосховища», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час Норвезько-Українського бізнес-форуму в Києві у вівторок, 18 листопада.

Норвезько-Український бізнес-форум пройшов у рамках першого офіційного візиту до України Прем’єр-міністра Норвегії Ерни Солберг.

Арсеній Яценюк зазначив, що цей візит – «сильний сигнал солідарності для українського народу», і підкреслив, що Уряд України цінує підтримку Норвегії.

Глава Уряд України наголосив на важливості співпраці між українськими та норвезькими компаніями. Він нагадав, що Україна підписала угоду про вільну торгівлю з норвезькими партнерами, проте, на переконання Арсенія Яценюка, рівень взаємних інвестицій між Україною та Норвегією «може бути набагато вищий».

За словами Арсенія Яценюка, одним із викликів, але водночас і одним із головних рушіїв для української економіки є енергетика: «Ми дуже цінуємо рівень двостороннього співробітництва між державною компанією НАК «Нафтогаз України» та компанією Statoil, яка є одним зі світових лідерів у постачанні енергоносіїв. Угода, підписана минулого місяця, – це чіткий знак нашої відданості новій енергетичній політиці, відданості України щодо  імплементації Третього енергетичного пакету і чудове поле для нашої співпраці».

Прем’єр-міністр України нагадав, що український Парламент ухвалив внесений Урядом закон, який дозволяє компаніям з ЄС та США інвестувати в модернізацію та експлуатацію української газотранспортної системи: «Якщо норвезькі компанії енергетичного сектору готові інвестувати в українську ГТС, Уряд готовий подати спеціальний законопроект, який дасть змогу не тільки компаніям з ЄС та США, а й норвезьким компаніям прямо інвестувати в українську ГТС та газосховища (Королівство Норвегія не є членом ЄС. – Ред.)».

«Досвід, який ми отримали у співпраці зі Statoil – дуже важливий і позитивний. Очікуємо, що норвезькі компанії будуть партнерами й інвесторами в енергетичній сфері», - додав Арсеній Яценюк.

Він також підкреслив, що  важливим для України може бути «один із ключових проектів у Європі» – Балтійський трубопровід: «Якщо ви відновите цей проект і норвезькі компанії разом із нашими польськими друзями збудують цей трубопровід, який може транспортувати до 8 млрд кубічних метрів норвезького природного газу до Польщі та, власне, до України, - це може кардинально позитивно диверсифікувати енергопостачання до України і збільшити нашу енергетичну незалежність».

Другий рушій української економіки та сфера для українсько-норвезької співпраці, за словами Арсенія Яценюка, - це сільське господарство: «Ми раді бачити норвезький бізнес в українському аграрному секторі й мати нові типи кооперації та бізнес-активності в цій сфері».

За його словами,  український аграрний сектор – єдиний, який показав до 16% зростання.

«Ще одна хороша новина – Україна піднялася в рейтингу ведення бізнесу на шість пунктів. Ми очікували до -10% падіння ВВП, але воно може бути до -7%», - додав Глава Уряду.

Він наголосив, що «основна перешкода в тому, аби зробити українську економіку більш стабільною, процвітаючою та більш привабливою», - це війна: «Росія, яка розв’язала війну з Україною, не дотримується Мінських домовленостей. Режим перемир’я, яке ми з усіх сил намагалися встановити низку разів, завжди порушується очолюваними Росією терористами», - підкреслив Арсеній Яценюк.

«Важко залучити міжнародних інвесторів , коли на українській території вже «залучені» очолювані Росією терористи та російські танки.  Незважаючи на це, цим Форумом ми показуємо, що це можливо», - сказав він.

«Перед нами постала низка викликів та проблем, але покращити економіку та втілити реальні зміни для українського суспільства та українського народу – це пріоритет для чинного Уряду, і переконаний, що для наступного Уряду також», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що тривають коаліційні переговори: «Переконані, що коаліційна угода буде підписана якомога швидше, і новий Уряд докладе всіх зусиль для стабілізації економіки, виконання всіх вимог, встановлених МВФ, Світовим банком та іншими міжнародними фінансовими інституціями. Новий Уряд має впровадити жорсткі реформи, які ми уже розпочали шість місяців тому, і прокласти шлях до економічної стабільності, якої ми очікуємо досягнути в 2016 році».

«У нас всеохопний порядок денний, великі плани, але хочу ще раз наголосити, що ключова проблема на цьому шляху – це війна. Ми закликаємо й просимо західний світ бути об’єднаним, сильним та діяти спільно проти російської агресії. Це стосується не лише України. Це стосується глобального порядку та міжнародного права, яке брутально порушено РФ та  російським президентом», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми маємо зробити все, щоб зупинити цю війну, отримати мир в Україні, аби наші народи були процвітаючими, щасливими, стабільними та не боялися війни чи інших загроз», - додав Глава Уряду.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua